قالب وردپرس
ستاره‌های بزرگ در راه پیوستن به استقلال
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶
طارمی شش رکورد را جابجا کرد
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶

پرسپولیس بعد از صعود پر هیجان در ورزشگاه آزادی اکنون باید در مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا به مصاف لخویا قطربرود. با توجه به این که سرخ‌های پایتخت در رده دوم گروه خود قرار گرفتند باید در بازی با لخویا دیدار رفت را میزبانی کنند و در بازی برگشت به مصاف این تیم در قطر بروند.

لخویا صدرنشین لیگ قطر محسوب می‌شود که باید در مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا به مصاف قهرمان لیگ برتر ایران برود.
همان طور که مهدی طارمی با ۱۸ گل آقای گل لیگ ایران شد، یوسف العربی از لخویا نیز با به ثمر رساندن ۲۴ گل توانست آقای گل شود.
یوسف العربی مهاجم مراکشی است که در گرانادا اسپانیا و کان فرانسه نیز سابقه گلزنی خوبی دارد و خطرناک ترین بازیکن قطری محسوب می‌شود.
لخویا بازی‌های خانگی خودش را در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه که ظرفیت ۱۲ هزار نفر دارد، برگزار می‌کند.
باشگاه قطری لخویا با نام الشرطه دوحه تاسیس شد و  در سال ۲۰۰۹ تغییر نام داد و به نام لخویا معروف شد. آنها بیشترین بودجه را در بین تیم‌های فوتبال در لیگ قطر دارا هستند.
این باشگاه قطری با وجود این که عمر زیادی در باشگاه‌داری ندارد، یازده قهرمانی مختلف در فوتبال قطر را به نام خود ثبت کرده است. پنج قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، مهم‌ترین افتخار این تیم محسوب می‌شود.
لخویا در لیگ قهرمانان آسیا افتخار خاصی ندارد. آنها چند سالی است که حضور ثابتی در لیگ قهرمانان آسیا دارند و به نظر می‌رسد امسال بهترین شرایط برای آنها فراهم باشد.
بهترین عملکرد لخویا در لیگ قهرمانان آسیا به سال ۲۰۱۳ بر می‌گردد جایی که توانستند در مرحله یک هشتم نهایی الهلال عربستانرا شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی راه یابند، البته در این مرحله با شکست برابر گوانگجو از رسیدن به نیمه نهایی باز ماند.
 بازیکنان شاخص لخویای قطر
لخویا چند بازیکن خارجی خوب نیز در اختیار دارد. قاسم برهان دروازه‌بان تیم‌ ‌ملی فوتبال قطر برای ایرانی‌ها نامی آشنا است. آنها در خط دفاع هم بازیکنانی همچون چیکو فلورس اسپانیایی، یوسف آیمن و احمد یاسر را در اختیار دارند.
در خط هافبک یک بازیکن سرعتی کره‌ای به نام، نام تائه هی در این تیم بازی می‌کند که وظیفه توپ رسانی به مهاجمان را بر عهده دارد. همچنین علی عفیف نیز از بازیکنان با تجربه و مسلط در خط هافبک تیم‌ ‌ملی فوتبال قطر است. در خط حمله یوسف العربی گزینه اول تیم لخویا است و اگر تیم فوتبال پرسپولیس می‌خواهد به مرحله بعد برسد باید به طور کامل مراقب این بازیکن زهردار باشد که در کنار ادگار برزیلی فعالیت می‌کند.
دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و لخویای قطر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اول خرداد ماه برگزار می شود.

منبع : افکار نیوز

 

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما