استفاده از ماسک میوه به جای کرم ضد آفتاب

متخصص طب سنتی پیشنهاد کرد: در طب سنتی برای افراد عادی در فصل تابستان به هیچ عنوان کرم ضد آفتاب توصیه نمی شود، این افراد بهتر است از ماسک های میوه ای استفاده کنند.

استفاده از ماسک میوه به جای کرم ضد آفتاب
ماسک میوه ای

به گزارش حکیم نیوز؛ «دکتر سید سعید اسماعیلی» در گفتگو با خبرگزاری طب سنتی «حکیم نیوز»، برای گرمازدگی و استفاده از کرمهای ضد آفتاب توصیه هایی کرد و اظهار داشت: با استفاده از طب سنتی می‌توان بخش مهمی از گرمازدگی را درمان کرد؛ قسمت اول غذاهایی است که مصرف می‌کنیم مانند خورش‌های گرمی چون خورشت فسنجان که به هیچ عنوان مناسب فصل تابستان نیست و باید نوع تغذیه مان را مناسب با هوای گرم و تابستان انتخاب کنیم.

به گفته این متخصص طب سنتی، ذعایت تغذیه مناسب به ویژه برای کسانی که فعالیت‌های بدنی دارند،  زمان فعالیت آنها ممکن است زیر آفتاب باشد، یا در کارگاههایی کار می‌کنند که خیلی گرم است بسیار مهم است.

اسماعیلی ادامه داد: در فصل گرما باید غذاهایی با طبع خنک مصرف شود مانند کاهو سکنجبین و یا میوه‌های مناسب همان فصل. هندوانه، طالبی، خربزه و استفاده بیشتر از سبزیجات و کاسنی برای فصل تابستان بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه برای افراد عادی به هیچ عنوان کرم ضد آفتاب توصیه نمی شود، افزود:  برای این افراد ماسک میوه را توصیه می‌کنم مانند استفاده از ماسک کاهو یا سبزی کاسنی که به شکل کوبیده شده به صورت ماسک استفاده شود یا گلاب که در شفافیت و لطافت پوست خیلی خوب تأثیر دارد.