قالب وردپرس

ایده‌های جالب برای ساختن منقل دائمی در حیاط یا باغ

قیمت دستگاه کباب زن
خرداد ۲۵, ۱۳۹۶
طرز تهیه کوفته زیتون یوفکا
طرز تهیه کوفته زیتون یوفکا
خرداد ۲۶, ۱۳۹۶

با فرا رسیدن تابستان، تقریباً همه‌ی افراد دوست دارند که اوقات بیشتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانند. برای اینکه بتوانید لذت بیشتری از این روزها ببرید، ایده‌های بسیاری وجود دارند.اگر در منزل خود حیاط دارید یا در اطراف شهر باغ یا فضایی خصوصی برای لذت بردن از هوای آزاد در اختیار دارید،

ساختن منقل دائمی

با داشتن یک منقل دائمی در حیاط، شما می‌توانید هر زمانی که دوست داشتید، با خانواده دور هم جمع شوید و با درست کردن آتش یک چای تازه دم، گوارا بنوشید یا چند سیخ جوجه روی آن کباب کنید و از خوردن غذای تازه و خوشمزه لذت ببرید.

پس اگر فضای مناسب برای درست کردن چنین منقلی در اختیار دارید، وقت را تلف نکنید و دست به کار شوید. شاید در ابتدا به نظرتان کار سختی بیاید اما اگر این کار را با کمک دیگران انجام دهید، نه تنها برایتان سخت نخواهد بود، بلکه پس از درست شدن منقل لذت بسیاری را تجربه خواهید کرد.
اولین قدم برای ساختن منقل، این است که زمین صاف و بدون پوشش گیاهی داشته باشیم.

پس اگر زمین باغ یا حیاط منزلتان چمن و برآمدگی دارد، باید ابتدا آن‌ها را از بین ببرید.

 

سپس باید این فضا را از اطراف جدا کنید. یعنی با سنگ‌فرش کردن و یا هر شیوه‌ی دیگری که به نظرتان می‌رسد، یک دایره‌ی گرد در باغ یا حیاط درست کنید. می‌توانید از سنگریزه یا شن استفاده نمائید.

حالا باید در وسط این دایره جایی را اختصاص دهید. روش‌های مختلفی برای ساخت منقل وجود دارد. مثلاً می‌توانید به سادگی یک ظرف گرد ته‌چال فلزی را به عنوان منقل استفاده کنید و درون آن ذغال بریزید.

یا این‌که با چیدن سنگ‌ها روی هم، یک منقل بزرگتر درست کنید. یک روش دیگر هم این است که وسط سنگ‌فرش‌ها را خالی بگذارید تا یک فضای گود درست شود تا بتوانید درون آن ذغال و هیزم بریزید. اگر بودجه‌ی بیشتری را برای این کار کنار گذاشته‌اید، می‌توانید منقل‌های بزرگ پایه‌دار را از بازار بخرید. برخی از این منقل‌ها درپوش هم دارند. مزیت منقل‌های درپوش‌دار این است که از ذغال‌ها و هیزم‌ها در برابر آب‌و‌هوای نامساعد حفاظت می‌کند و عمر استفاده از آن‌ها بیشتر می‌شود.

قدم بعدی، چیدن صندلی‌‌ها در این دایره است. لازم نیست که هزینه‌ی زیادی صرف صندلی‌ها کنید. می‌توانید صندلی‌های قدیمی را به راحتی رنگ کنید، روی آن‌ها کوسن‌های جدید بگذارید. اگر صندلی‌های قدیمی‌تان تشک دارند، تشک‌ها را هم عوض کنید تا نشستن بر رویشان راحت‌تر باشد. برای زیباتر شدن فضا بسته به سلیقه و بودجه‌تان از گلدان‌ها و عناصر دکوراتیو استفاده کنید.

درست کردن نیمکت یک‌سره‌ی چوبی، هم ایده‌ی جالبی است و می‌توانید در زیر نیمکت، ذغال‌ها و هیزم‌ها را بگذارید.

ساختن منقل دائمی

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما