برگزاری نخستین رویداد استارتاپی زالوی طبی در آذرماه

روابط عمومی دانشگاه تهران از برگزاری نخستین رویداد استارت آپی زالوی طبی و صنایع وابسته در 12 و 13 آذرماه و همچنین دومین همایش بین المللی زالوی طبی در 13 و 14 اسفندماه ۱۳۹، خبر داد

برگزاری نخستین رویداد استارتاپی زالوی طبی در آذرماه

به گزارش حکیم نیوز؛ زالودرمانی یکی از درمان های رایجی است که حتی کشورهای اروپایی نظیر انگلستان به آن اقبال دارند، آمار مزارع پرورش زالو در این کشورها مؤید این مطلب است. این امر مورد توجه متولیان سلامت در ایران نیز قرار گرفته است. به همین منظور دانشکده زیست شناسی پردیس علوم دانشگاه تهران با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین رویداد استارت آپی زالوی طبی و صنایع وابسته را، دوازدهم و سیزدهم آذرماه ۱۳۹۹ برگزار می کند.

مهلت ارسال ایده به این رویداد تا ۳۰ مهرماه سال جاری است و علاقمندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به آدرس https://leech.ut.ac.ir مراجعه کنند.

همچنین دومین همایش بین المللی زالوی طبی، سیزدهم و چهاردهم اسفند ۱۳۹۹ با همکاری صاحب نظران و دست اندرکاران ملی و بین المللی برگزار خواهد شد. زالوی طبی و کارآفرینی، زیست شناسی و زیست فناوری، استانداردهای تکثیر و پرورش و زالو درمانی، ارزیابی و حفاظت از ذخایر و فرآورده های دارویی را می توان از محورهای این همایش برشمرد.

این دو رویداد با هدف کشف و پرورش ایده های نو، تبدیل ایده به محصول، کارآفرینی، تجاری سازی و هم افزایی و تبادل تجربیات بین المللی در زمینه تکثیر و پرورش، کنترل های بهداشتی، حفاظت، فرآورده های دارویی و زالو درمانی علمی، چالش های بازار و صادرات زالوی طبی Hirudo orientalis برگزار می شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، علاوه بر ارائه سخنرانی و پوستر در موضوعات مختلف، کارگاه های آموزشی تئوری و عملی بین المللی نیز برگزار خواهد شد.