متخصص آسیب شناسی سلولی:

تغذیه با گوشت شتر جایگزین مناسبی برای گوشت گاو است

دروغی متأسفانه به گوشت شتر تحت این عنوان که این گوشت شیرین است نسبت داده اند، به هیچ عنوان گوشت این حیوان شیرین نیست و از لحاظ طعم با گوشت گاو پس از طبخ قابل تشخیص نیست.

تغذیه با گوشت شتر جایگزین مناسبی برای گوشت گاو است

حکیم نیوز: بایدها و نبایدهای تغذیه سالم، یکی از دغدغه های مهم این روزهای خانواده ها در سراسر جهان است، گوشت شتر به عنوان یک محصول سالم و مقوی در طب مکمل مورد توجه پزشکان و متخصصان قرار دارد، ما نیز برای آگاهی از خواص گوشت شتر به سراغ دکتر حسن اکبری متخصص آسیب شناسی سلولی رفتیم و پای صحبت های این متخصص طب سنتی نشستیم:

- به عنوان اولین سؤال، گوشت شتر چه مزیت هایی در مقایسه با گوشت های دیگر و مخصوصا گوشت گاو دارد؟

در خصوص شتر، اشاره کلی در قرآن وجود دارد، خداوند می فرماید: «أَفَلَا يَنْظُرُونَ إِلَى الْإِبِلِ كَيْفَ خُلِقَتْ» این به معنای عدم توجه انسان به خلقت شتر است، این توجه، به معنای نظریه پردازی و دقت و تعمق در نوع آفرینش این حیوان است و اهمیت و فواید این حیوان را می رساند.

گوشت شتر از لحاظ مزاج بر خلاف گوشت گاو گرم است و برای افراد دارای ضعف عمومی مفید و مقوی است، این گوشت تقویت کننده قلب و عضلات است و  به علت نوع خاص تغذیه شتر و تغذیه از تیغ بیابان، دارای خواص طبیعی است. در پرورشگاه های دام مطابق شنیده های خودم برای تولید بیشتر گوشت، به غذای گاو کود شیمیایی اوره اضافه می شود و این عنصر شیمیایی برای بدن حیوان و انسان بسیار خطرناک است. من در بازدیدی که از روستاها داشتم از خود روستاییان این مطلب رت شنیدم و باعث تعجبم شد. شتر زندگی طبیعی دارد مصرف گوشت این حیوان ارگانیک تر از گاو است البته گوسفند هم به دلیل چرا در صحرا تا حدودی همینطور است.

-بهتر است ما از گوشت چه نوع شتری استفاده کنیم؟

متوسط عمر شتر بین 30 تا 50 سال است، بنابراین اگر شما از گوشت شتر  پنج یا شش ساله استفاده کنید جوان محسوب می شود و گوشت شتر به مدت طولانی تری جوان است، از نظر موادی که در این گوشت است، منبع غنی از ویتامین هاست و حاوی مواد مدنی سدیم، پتاسیم، روی، آهن، مس، منیزیم است. بسیاری از این مواد باعث افزایش باروری می شود و خانواده ها به جای آنکه گوشت گاو مصرف کنند اگر از گوشت شتر استفاده کنند، می توانند قدرت باروری خود را بالا ببرند، در حال حاضر در کشور ما نسبت به چهل سال پیش میزان ناباروری 4 برابر شده است. طبق آمار قبل از انقلاب از هر 20 ازدواج یک ازدواج نابارور بود، درحال حاضر از هر چهار یا پنج ازدواج یک زوج نابارور هستند و مصرف گوشت شتر می تواند موجب افزایش باروری شود.

- درباره شیر شتر و همچنین ویتامین های موجود در گوشت این حیوان که جایگزین مناسبی برای قرص ها و مکمل های دارویی می تواند باشد نیز برای خوانندگان ما بگویید؟ 

پروتئین هایی که  در گوشت و شیر شتر وجود دارد مهم است، شیر این حیوان حاوی ویتامین ث بیشتری در قیاس با شیر گاو است و لاکتوز کمتری نیز دارد و برای افرادی که به بیماری عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستند مفید بوده و اگر پنیر یا کره و به میزان کمتری از شیر شتر بستنی تهیه شود خوب است. چربی گوشت شتر در مقایسه با گوشت گاو کمتر است و افرادی که مشکل کبد چرب و سوخت و ساز چربی دارند، می توانند از این گوشت مصرف کنند همچنین این گوشت از کلسترول کمی برخوردار است و افرادی که مشکل گرفتگی عروق قلبی دارند می توانند با نگرانی کمتری از این گوشت استفاده کنند همچنین از این حیث که بیشتر دیابت ها، دیابت سرد و به علت کمبود انرژی سلول هاست، اگر فرد از گوشت شتر استفاده کنند در قیاس با استفاده از گوشت گاو به مشکلات کمتری برخورد می کنند.

کسانی که دردهای مفصلی، بیماری های روماتیسمی و پوکی استخوان دارند به دلیل آنکه گوشت شتر حاوی فسفر و کلسیم است برای تشکین این دردها گزینه مناسبی است همچنین برای افرادی که مشکلات دستگاه گوارش و سوء هاضمه دارند نیز این نوع گوشت مفید است، در خصوص خاصیت ضدسرطانی، گوشت شتر به دلیل اینکه دارای یک نوع اسید چرب غیرقابل اشباع است می تواند از ابتلا به بیماری سرطان جلوگیری کند و حتی برای رفع یا جلوگیری از بیماری آلزایمر نیز استفاده شود؛ بنابراین کسانی که سابقه بیماری آلزایمر را دارند می توانند از گوشت شتر به جای گاو استفاده کنند.

-عمده ترین شبهاتی که درباره گوشت شتر مطرح است چیست و پاسخ آنها چیست؟

دروغی متأسفانه به گوشت شتر تحت این عنوان که این گوشت شیرین است نسبت داده اند، به هیچ عنوان گوشت این حیوان شیرین نیست و از لحاظ طعم با گوشت گاو پس از طبخ قابل تشخیص نیست. گوشت شتر حاوی ویتامین های A و خانواده ویتامین های B است که در تقویت بینایی می تواند کمک کننده باشد، ویتامین گروه B برای سوخت و ساز سلول های بدن مؤثر هستند و می توانند در بیماری هایی مثل MS تأثیرگذار باشد همچنین آهن گوشت شتر منجر به رفع مشکل کمبود و فقر آهن گردد.  کشور ما جزو کشورهای کم آب جهان است و شتر با مصرف روزانه بسیار کم آب، در حوزه دامپروری برای ما صرفه جویی بیشتری در مصرف آب به همراه می آورد، این درحالی است که میزان مصرف آب برای پرورش گاو بسیار زیاد است. یکی از خواص گوشت شتر درمان و کنترل فشار خون، تقویت بدن و انرژی سازی، افزایش میل جنسی، بهبود درد سیاتیک، بواسیر، افزایش بینایی و بیماری آسم و کاهش وزن موضعی مفید است.

عده ای می گویند گوشت شتر باعث سقط جنین می شود، اتفاقا این گوشت از زایمان زودرس و سقط جنین جلوگیری می کند و حتی موجب افزایش شیر مادران شیرده و کاهش بیماری در نوزادان شیرخوار می شود، نکته ای اخیرا مبنی بر ارتباط مصرف گوشت شتر و افزایش ابتلا کرونا مطرح کردند که کاملا دروغ است؛ زیرا این گوشت باعث افزایش و تقویت ایمنی بدن می شود.

-به عنوان سؤال پایانی عده ای معتقدند که گوشت شتر بسیار گرم است، اگر این موضوع صحت دارد آیا می توان این گوشت را برای هرکسی تجویز کرد؟ 

گوشت شتر گرم است اما این گرمی ضرر دار نیست، هر چیزی که طبعش گرم است ممنوع نمی شود، بعضی از دانه ها که در دسته بندی گرید چهار قرار دارد مانند زنجبیل و دارچین در برخی از افراد منع می شود؛ بنابراین گوشت شتر چون در دسته بندی غذا است نه دارو، پس برای هیچ فردی مضر نیست. از لحاظ طب سنتی گوشت شتر مفید است و فقط در منابع ما آمده است که گوشت شتر خیلی پیر، نباید خورده شود و موجب افزایش سودا می شود. مردم ما به راحتی می توانند این گوشت را جایگزین گوشت گاو کنند و از نظر اقتصادی نیز این گوشت یا هم قیمت با گوشت گاو است و یا اینکه ارزانتر است. پیشنهاد من به افراد فعال در حوزه دامپروری این است که به جای پرورش گاو، شتر پرورش دهند منتهی غذای این حیوان را آغشته به مواد شیمیایی نکنند.

نفیسه زارعی