درمانگری به نام گوشت شتر

مصرف گوشت توسط انسان همواره به طور کلی با انتخاب و گزینش نوع معینی از گوشت همراه بوده است و نخوردن نوع معینی از گوشت متکی بر برخی اعتقادات و یا عادت های مخصوصی بوده که باعث شده گوشت یک حیوان معین خوشایند و گوشت نوع دیگر ناخوشایند جلوه کند

درمانگری به نام گوشت شتر

به گزارش حکیم نیوز:  از دیرباز مردم شهرنشین خوردن گوشت شتر را کنار گذاشته اند؛ زیرا معتقد بودند گوشت شتر سفت و دیرپز است و ارزش غذایی چندانی ندارد .اما در حقیقت باید گفت که گوشت شتر منبع غنی از ویتامین ها، مواد معدنی (سدیم، پتاسیم، آهن، مس، روی و منیزیم)، پروتئین ها و ایمونوگلوبولین ها است و نسبت به سایر گوشت های قرمز چربی کمتری دارد، در ادامه بخشی از فواید گوشت شتر آورده می شود:

مناسب برای افراد کهنسال 

گوشت شتر غنی از پروتئین و دارای کلسترول کمی است. افراد مبتلا به دیابت و کلسترول بالا می توانند از گوشت شتر استفاده کنند؛ زیرا این گوشت برای آنها بسیار مفید است. سطح کلسترول موجود در گوشت شتر حتی نسبت به گوشت گاو، بز، شتر مرغ و سایر طیور نیز پایین تر است؛ بنابراین گوشت شتر به دلیل داشتن چربی کم و کلسترول پایین می تواند به عنوان جایگزین مناسبی برای گوشت گاو، در افراد کهنسال باشد.

التیام بخش درد مفاصل

گوشت شتر مملو از کلسیم و فسفر است؛ از این رو برای افرادی که از درد مفاصل رنج می برند بسیار مفید و اثر بخش بوده و  به خاطر ویژگی های منحصر به فردی مانند خاصیت طعم دهندگی و معطری که دارد سبب می شود تا مصرف آن ترشح شیره معده را افزایش داده و قدرت جذب آن را بالا ببرد.

جلوگیری از ابتلا به سرطان

گوشت شتر نقش حیاتی در پیشگیری از سرطان دارد. این گوشت حاوی لینولئیک، اسید چرب غیر اشباع است. این اسید چرب از تعامل با سایر اسیدهای چرب اشباع نشده جلوگیری می کند و منجر به پیشگیری از سرطان می شود. گوشت شتر دارای انرژی مناسب برای سلول های عصبی است تا از این انرژی برای رفع خستگی مغز، فرسودگی و درد عصبی استفاده کنند.

سرشار از مواد مغذی

گوشت شتر سرشار از ویتامین هایی مانند ویتامین A و ویتامین B است که باعث حفظ سلامت پوست و سلول های غشای مخاطی انسان می شود. همچنین سیستم ایمنی بدن را به مبارزه با عفونت های خارجی برتحریک می کند. عملکرد دیگر ویتامین A این است که مانند آنتی اکسیدان عمل و از سلول ها در برابر سرطان و سایر بیماری ها محافظت می کند. در بدن انسان، ویتامینB، برای تبدیل گلوکز به انرژی مورد نیاز است. همچنین برای عملکرد اساسی سیستم عصبی ضروری است و کمبود آن می تواند منجر به استرس، اضطراب و افسردگی شود. گوشت شتر منبع غنی از آهن است، آهن یکی از مواد بنیادی مربوط به هموگلوبین خون است که خطر ریسک ابتلا به کم خونی را کاهش می دهد. به همین دلیل به افراد مبتلا به کم خونی سفارش می شود حتما مصرف این گوشت را در لیست تغذیه خود قرار دهند.

پیشگیری از بیماری های قلبی

تمام گوشت های قرمز حاوی مقدار زیادی چربی هستند و دریافت این چربی ها در بدن باعث بروز بسیاری از بیماری های قلبی عروقی از جمله بیماری های قلبی و فشار خون بالا می شود. در قیاس با گوشت های دیگر، گوشت شتر چربی کمتری دارد؛ بنابراین خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بیماری هایی مانند چاقی و سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.
از دیگر فواید این گوشت می توان به درمان تب فصلی، درد سیاتیک و درد شانه اشاره کرد،  از سوپ گوشت شتر می تواند برای درمان کدر شدن قرنیه و تقویت بینایی استفاده کرد. چربی شتر برای کاهش درد بواسیر و همچنین از بین بردن انگل بسیار مفید است.

خوراکی مطلوب برای مادران باردار

وجود انواع ویتامین ها بویژه ویتامین B، فسفر و کلسیم در گوشت شتر در رشد جنین مؤثر است. ترکیبات موجود در گوشت شتر از بسیاری از اختلالات رشد جنین و همچنین زایمان زودرس جلوگیری می کند. از دیگر فواید این گوشت برای ماداران باردار می توان به کالری فوق العاده ای که در این گوشت وجود دارد اشاره که برای بانوان شیرده بسیار مفید است.

مفید برای کودکان

گوشت شتر به دلیل داشتن کالری فراوان، برای کودکان بویژه کودکان دارای تحرک بالا بسیار مناسب است و به خاطر دارا بودن کلسیم و فسفر بالا برای کودکانی که در سنین رشد قرار دارند نیز مفید است. متخصصان طب مکمل توصیه می کنند، مادران برای کودکانی که هنوز قادر به حرکت نیستند بهتر است از روغن قلم شتر استفاده کنند.

گوشت شتر به دلیل داشتن خواص فراوان، جزو سالم ترین گوشت ها است. از خواص گوشت شتر می توان به چربی و کلسترول کم، دارا بودن مقدار زیادی از ویتامین، تامین کننده پ اسیدهای آمینه اساسی مورد نیاز بدن و.... اشاره کرد ضمن اینکه جویدن گوشت شتر بسیار آسان است و به همین دلیل برای افراد مسن مناسب است.

ارزش غذایی 

ارزش غذایی موجود در گوشت شتر کمی بیشتر از سایر گوشت ها است، بنابراین باید در سراسر جهان در کنار گوشت گوسفند، بز و گاو به بازار عرضه شود. علاوه بر این، گوشت شتر برای بسیاری از بیماری های مهلک از جمله فشار خون، بیماری قلبی و سرطان اثرات درمانی زیادی دارد؛ بنابراین باید بیشتر در زندگی روزانه ما مورد استفاده قرار گیرد.

زیان های گوشت

گوشت شتر در کنار مزایای بسیاری که داراست مضراتی را نیز برای برخی از افراد به همراه دارد. متخصصان توصیه میکنند افراد دارای امراض قلبی و عروقی و کهنسالان از مصرف کوهان  شتر اجتناب کنند، زیرا کوهان شتر دارای چربی زیادی می باشد به همین علت مصرف آن برای این افراد توصیه نمی شود.