راهکارهای ساده اما کاربردی برای درمان کمر درد

کمر درد یکی از شایع ‌ترین دلایل مراجعه به پزشک است. بر اساس آمار انستیتوی ملی سلامت، کمر درد یکی از شایع‌ ترین دلیل ناتوانی و از کار افتادگی مرتبط با کار و شغل افراد است

راهکارهای ساده اما کاربردی برای درمان کمر درد

به گزارش حکیم نیوز: در واقع می توان گفت این عارضه یکی از رایج ترین عارضه ها در جهان است که بسیار از افراد در طول زندگی خود برای یکبار هم که شده آن را تجربه کرده اند.

به گفته متخصصان طب مکمل احساس درد شدید در ناحیه کمر که گاهی هم با سوزش همراه است از علائم کمر درد محسوب می‌شود و بسته به دلیلی که ایجاد شده، نشانه‌ های متفاوتی در فرد به‌ وجود می‌ آورد، این دردها گاهی کم و مبهم یا شدید و سخت هستند؛ همچنین کمردرد می‌تواند در ناحیه کوچکی از کمر یا حتی تمام آن بروز کند و فرد هنگام کمردرد، دچار گرفتگی عضلات نیز بشود.

از مهم ترین دلایل کمر درد می توان به عوارض شغلی، بلند کردن اجسام یا چرخش کمر که منجر به آسیب و درد می‌شود اشاره کرد. همچنین افراد مبتلا به کمر درد توجه داشته باشند که با مراجعه به متخصصین طب مکمل می‌توانند این عارضه را معالجه کنند. طب مکمل برای درمان و کاهش درد کمر راهکار مختلفی دارد که از این میان می توان به بادکش و حجامت اشاره کرد. بادکش درمانی زیر نظر پزشک متخصص در بیشتر مواقع می ‌تواند کارساز باشد.

متخصصان طب مکمل تاکید می کنند که مبتلایان به عارضه کمردرد بهتر است ابتدا، تعدادی آزمایش و عکس‌ برداری‌های لازم را انجام دهند و بعد از طب مکمل برای تسکین درد و بهبود عارضه کمک بگیرند.

پرهیز از مصرف غذاهای سرد و تر، پرهیز از مصرف میوه و سالاد همراه غذا، انجام ورزش های ملایم و تحرکات کافی در طی روز، بستن پارچه همراه با مقداری نمک طبیعی به مفاصل به‌ ویژه زمانی که موضع درد، ورم سرد داشته باشد، از دیگر راهکارهای درمان این عارضه است.