رایحه بدن انسان و تغذیه

جا دارد خوراکی های خوش عطر و بوی ارگانیک و خوشبو کننده ها به طور جدی در سبد مصرفی خانواده های ایرانی جای گیرد

رایحه بدن انسان و تغذیه

حکیم نیوز: در برخی روایات و منقولات آمده است که یکی از مشخصه های انسان کامل عطراگین بودن کالبد فیزیکی و ترشحات عروقی اوست. این امر حتی برای برخی صالحین طریق الی الله من جمله سالکین و شهداء نیز صادق بوده است. کما اینکه ائمه معصومین نیز تأکید بسیاری بر مراقبت رایحه متساعد از بدن داشته اند. این موضوع علاوه بر مسأله زیبایی شناسی در محسوسات، دلایل دیگری نیز دارد که علم طب قدیم و جدید نیز تا حدودی به آن دست یافته و گاهی بوی متساعد از بدن، نشان از وجود برخی عارضه ها در بدن فرد دارد.

در کتب کهن فارسی و عربی نیز آثاری زیادی چون کتاب «مجمره، رساله در عطرکشی» نوشته ابراهیم کرمانی وجود دارد. در حکمت قدیم بخورات متساعد از مایعات و حتی کانی ها و سنگ ها را دارای اثرات جسمانی و حتی درمانی و متافیزیکی داسنته اند. در تغذیه و داروشناسی ایرانی اسلامی بخور و عطر و ریاحین عرقیجات به وفور دارای آثار درمانی و رژیمی تلقی شده است. درمان بسیاری از بیماری ها را، بخار مایعات ارگانیک دانسته اند.

طبایع اربعه چون گرمی و سردی را به معطرات نیز نسبت داده اند. چنان که برخی عطرها را برای گرمی مزاج و افزایش حرارت بدن بخصوص مغز مفید دانسته اند و گاهی برای التیام برخی رنج های روان­تنی نیز نسخه عطرآگین پیچیده اند. استفاده گلاب و مایعات معطر به همراه اسیدهایی مثل آبلیمو در مراسم عزاداری و مجالس ترحیم به منظور اثر آرامبخش بر اعصاب مغزی در نظر گرفته شده است. بکارگیری ادویه جات و معطرکننده های افزودنی نیز در فرهنگ های تغذیه ملل مختلف وجود دارد. اما دقیق ترین و معتدل ترین میزان استفاده از این افزودنی ها که با هدایت حکمای قدیم در فرهنگ غذایی ما جا گرفته را در اغذیه ایرانی می توان یافت.

بسیاری از افرادی که به کشورهای آسیای میانه و شرق آسیا سفر کرده اند از بوی بد بدن مردم این کشورها گلایه مندند که البته به دلیل عادت کردن ذائقه بویایی آن جامعه برای خودشان آزار دهنده نیست. این امر به دلیل شدت استفاده از ادویه های معطر در غذاهای بومی این مناطق است. دانش تغذیه و طب قدیم این کشورها در هنگام تجویز نسخه های غذایی به مسأله مهم رایحه اندامی افراد توجه نکرده است. این امر در کنار بسیاری از مطالعات تطبیقی دیگر نشان می دهد که دانش داروشناسی و تغذیه در طب سنّتی ما چقدر از تمدن های بزرگی چون چین و هند جلوتر بوده است.

عطرها در روابط انسانی نیز نقش عمده ای ایفا می کنند. استشمام رایحه های مختلف خواه از افراد و یا غذاها باشد می تواند شکل نورون های مغزی ما را تغییر دهد. در یک مطالعه انجام شده بر روی موش های آزمایشگاهی، مشخص شد موش ماده پس از بارداری از جفت نر خود با استشمام بوی بدن موش نر دیگر سقط جنین می کند. در حافظه ناخوداگاه افراد بخصوص در زنان، عطر به عنوان یکی عوامل مهم خاطره سازی و محرک روانی عمل می کند. چنانکه بوی بدن همسر برای بانوان دارای اثرات ذهنی و روانی چون ایجاد احساس امنیت است. پیامبر مکرم اسلام نیز یکی از دو علایق از میان مطبوعات دنیایی را عطر می داند و در احادیث به خرید عطر و خوشبوکننده ها به طور مکرر اشاره شده است؛ بنابراین جا دارد خوراکی های عطری ارگانیک و خوشبو کننده ها به طور جدی در سبد مصرفی خانواده های ایرانی جای گیرد.