روش‌های تهیه‌ی لذیذترین دسرهای ترکیه در منزل
طرز تهیه کونفه کاداییف شیرینی ترکیه ای

روش‌های تهیه‌ی لذیذترین دسرهای ترکیه در منزل


تنوع بی‌نظیری از انواع دسر و شیرینی لذیذ از جمله باقلوای پسته‌ای، شیرینی کادایُیف، حلوا تاهینی، دسر کرم‌کارامل، پودینگ برنج، کونفه و … در رژیم غذایی مردم کشور ترکیه وجود دارد که با استفاده از مواد اولیه‌ی طبیعی و بومی تهیه می‌شوند.

همین امر از دلایل شهرت جهانی خوراکی‌های خوشمزه‌ی ترکیه‌ای است.

همانگونه که می‌دانید، در سراسر جهان، کشور ترکیه را با شیرینی‌ها و دسرهای فوق‌العاده‌ می‌شناسند. خوراکی‌هایی که به دلیل فراوانی تنوع در طعم، رنگ، عطر و مواد اولیه‌ای مصرفی، برآورد تعداد واقعی آن‌ها امری سخت و مشکل به نظر می‌رسد. چشیدن طعم بی‌نظیر باقلوای پسته‌ی کشور ترکیه، تا اندازه‌ای مطبوع و لذت‌بخش خواهد بود که پس از تمام کردن باقلواها، بی‌ اختیار به مکیدن انگشتان شیره‌ای خود خواهید پرداخت.

قطعا امتحان کردن آن به یکی از زیباترین خاطرات هر علاقه‌مند به غذا و شیرینی‌ تبدیل خواهد شد. در مورد طعم اشتها‌آور مربای گل سرخ نیز با چنین حسی رو به رو می‌شوید که بارها و بارها، تصمیم به استفاده از آن هنگام وعده‌ی صبحانه خواهید گرفت.

کونفه (Kunefe)

%image_alt%

یکی از خوش‌طعم‌ترین و درواقع لذیذترین شیرینی‌هایی است که غالبا نمی‌توان از میل کردن آن صرف نظر یا دوری کرد. مردم ترکیه عاشق این خوراکی دوست‌داشتنی بوده و تقریبا می‌توان در تمامی خیابان‌های این کشور، مغازه‌ها یا دکه‌های مخصوص فروش آن‌ها را مشاهده کرد.

حتی اگر در یکی از کوچه‌ها یا محله‌های این کشور زیبا قدم می‌زنید و خبری از این فروشنده‌های خیابانی نباشد، عطر دلنشین و مطبوع کونفه را که در حال سرخ‌شدن یا کباب شدن است، استشمام خواهید کرد. مردم کشور ترکیه، کونفه را بوسیله‌ی نوعی پنیر محلی بدون نمک، که به هاتای (hatay) شهرت یافته است، تهیه می‌کنند. همین امر سبب کش آمدن این خوراکی محبوب هنگام میل کردن می‌شود.

شاید بتوان موزارلا را به دلیل بافت و ترکیب، مشابه این پنیر محلی در نظر گرفت. شیرینی‌پزهای این کشور با خواباندن پنیر درون شربت تهیه شده از شکر و قرار دادن آن درون خمیر فیلو (این خمیر یکی از مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی باقلوای ترکیه‌ای است)، این شیرینی محبوب را تهیه می‌کنند. خوراکی که معمولا درون ماهیتابه‌های مخصوص سرخ یا کباب می‌شود. یکی از ویژگی‌های جالب و منحصر به فرد کونفه، تفاوت بسیار زیاد بخش بیرونی با قسمت درونی آن است.

 

بافت بیرونی این دسر لذیذ تقریبا خشک و سفت بوده در حالیکه بخش درونی آن، بسیار نرم و لطیف است. بسیاری از مردم ترکیه، ترجیح می‌دهند روی کونفه را با پودر پسته، خامه‌ی زده شده یا بستنی پوشانده و میل کنند. البته برخی دیگر از آن‌ها، همان کونفه‌ی ساده را ترجیح می‌دهند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام سرو این خوراکی پرطرفدار رعایت می‌شود، میل کردن آن در زمانی است که هنوز داغ داغ بوده و می‌توان رقص بخار ناشی از حرارت را مشاهده کرد.

 

باقلوا (Baklava)

باقلوا-(Baklava--)

در بسیاری از قسمت‌های ترکیه، این دسر محبوب به‌عنوان یک میان‌وعده در طول روز یا یک دسر بعد از غذای اصلی سرو می‌شود. این دسر خوشمزه از چندین لایه خمیر مخصوص شیرینی (خمیری که از آرد گندم تهیه شده) و شربت (شهد) غلیظ تشکیل شده و بین لایه‌های  آن با فندق، بادام، گردو یا پسته پر می‌شود.

 

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما