زیتون میوه ای شگفت انگیز

از دیدگاه طب مکمل میوه درخت زیتون نیز دارای خواص درمانی بسیار زیادی است همچنین محققان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده اند که زیتون دارای اثرات ضدسرطانی و ضد آلزایمری است

زیتون میوه ای شگفت انگیز

به گزارش حکیم نیوز: زیتون میوه‌ ای مقوی و برای بدن انسان بسیار مفید است. این میوه مزایای بسیاری همچون جلوگیری از پوکی استخوان، پیشگیری از سرطان‌های متعدد، کاهش التهاب و ورم مفاصل، بهبود سیستم گوارش، تسکین واکنش‌های آلرژیک، بهبود جریان خون، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی، افزایش عملکرد شناختی، مبارزه علیه عفونت‌ها و کاهش فشار خون دارد.
طب مکمل زیتون را در گروه میوه ها و با طبیعت گرم و خشک قرار داده است؛ همچنین از دیدگاه این طب مغز گردو، مغز بادام، سرکه، عسل و شیرینی های طبیعی از مصلحات این میوه محسوب می شوند. 

بهترین نوع زیتون از نظر متخصصان طب مکمل، نوع سبز و رسیده آن است که در آب و نمک پرورانده شده باشد. افراد اگر زیتون را همراه غذا مصرف کنند، باعث تقویت معده شان می شود؛ البته افراد گرم مزاج باید بدانند که زیاده روی در مصرف زیتون می تواند باعث سوختن اخلاط در آن ها شود.

حجم بالای آنتی اکسیدان های موجود در زیتون باعث شده است که این میوه برای سلامتی قلب بسیار مفید واقع شود. همچنین محققان در تحقیقات جدید خود به این نتیجه رسیده اند که زیتون دارای اثرات ضدسرطانی و ضد آلزایمری است.  

به باور متخصصان طب مکمل گنجاندن حجم متعادلی از زیتون در رژیم غذایی بانوان می تواند باعث تخفیف علائم سندروم پیش از قاعدگی در آن ها شود، طب مکمل توصیه می کند، افراد برای سر باز کردن جوش ها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک بمالند به گفته پژوهشگران طب مکمل برگ زیتون خاصیت ضد دیابتیک دارد. دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پایین آوردن فشار خون است.

از دیگر خواص برگ زیتون می توان به درمان نقرس و روماتیسم، تب بر بودن و درمان زخم های دهان اشاره کرد همچنین اطبای طب مکمل برگ زیتون را سوزانده و از ماده حاصل در ساخت داروهای چشمی برای بیماری های چشم استفاده می کرده ان،. ضماد برگ زیتون برای التیام پوست، زخم چشم و ورم های گرم در طب مکمل کاربرد دارد.

روغن زیتون نیز به مانند برگ درخت زیتون دارای خواص درمانی بسیار زیادی است که از این میان می توان به نرم کنندگی و صفرابر بودن، جلوگیری از ابتلا به امراض قلبی و سرطان، کرم کشی، دفع کنندگی سنگ کیسه صفرا، رفع سرفه های خشک، رفع خارش گزیدگی حشرات، درمان نرمی استخوان کودکان، رفع خشکی لثه و.... اشاره کرد. 

روغن زیتون به همراه آب گرم، ملین و مسهل خوبی است و می توان در موارد یبوست یک قاشق مرباخوری تا غذاخوری از آن را در یک فنجان آب جوش ولرم شده ریخته و ناشتا میل و هر هشت ساعت تکرار کرد؛ همچنین برای کسانی که دچار مسمومیت غذایی شده اند خوردن روغن زیتون با آب گرم مهارکننده سموم و شوینده و دفع کننده آن هاست.

از دیدگاه طب مکمل میوه درخت زیتون نیز دارای خواص درمانی بسیار زیادی است که از این میان می توان برای سر باز کردن جوش ها و کورک ها زیتون را له کرده و روی جوش یا کورک مالیده شود.