قالب وردپرس
دیوانه واقعی کیست؟
اسفند ۷, ۱۳۹۵
پیگیری جدی ثبت ملی مهارت پخت قطاب یزد
اسفند ۷, ۱۳۹۵
طرز تهیه سمنو نوروز 96

از زمان های قدیم با نزدیک شدن به عید نوروز سمنو را برای سفره هفت سین طبخ می کردند. سمنو دارای طعم و مزه متفاوت و خواص بسیار زیادی است برای تهیه سمنو به زمان چند روزه و حوصله زیادی نیاز دارید تا پایان مطلب با ما همراه باشید تا با طرز تهیه سمنو در منزل آشنا شوید

سمنو در واقع یه حلوای شیرین کشدار محسوب می‌شه که شیرینیش فقط از جوانه گندم به دست می‌آد. چطوری؟

خب توی جوانه گندم آنزیمی وجود داره که محلول نشاسته رو توی حرارت بالای ۸۰ درجه سانتی‌گراد به قند تبدیل می‌کنه. به همین سادگی.

 

مواد لازم سمنو سنتی

جوانه گندم ۵۰۰ گرم
ارد ۳ کیلو
دارچین ۱ ق غ
بادم و فندق ۱۴ عدد

Image result for ‫طرز تهیه سمنو با پودر جوانه گندم‬‎

طرزتهیه سمنو سنتی :

گندمی که خریداری کرده اید را بعد از پاک کردن دو بار با آب سرد بشویید . در کاسه ای ریخته و رویش آب بریزید تا ۲ بند انگشت بالا تر از گندم ها . روزی دو بار آبش را عوض کنید . بعد از ۲ – ۳ روز گندم جوانه میزند . گندم را روی پارچه ای تمیز خالی کنید و روی سبد چوبی بگذارید . ( سبد چوبی چن آب جذب میکند بهتر از سبد پلاستیکی است و مانع ترش شدن زیر جوانه ها میشود )

گندم را پشت پنجره جایی که آفتا مستقیم به آن نخورد بگذارید و روزی دو تا سه بار رویش آب بپاشید که مرطوب بماند .  جوانه ها که کمی تغییر رنگ داد و بلند شد میتوانید با آن سمنو درست کنید . نباید بگذارید جوانه ها کاملا سبز شوند .

جوانه گندم را چرخ کنید و با آب مخلوط نمایید و با دست آبش را بگیرید . ( میتوانید این کار را دو بار دیگر هم تکرار کنید تا مزه ی جوانه ها کاملا گرفته شود ) آبی که از جوانه گندم گرفته اید صاف کرده در قابلمه بریزید . آرد را در مقداری آب سرد حل کرده اضافه کنید . آب را در حدی اضافه کنید تا مایع کاملا رقیقی درست شود . شعله را روشن کرده و مدام هم بزنید که ته نگیرد تا به جوش بیاید . سمنو کف میکند و احتمال دارد سر برود پس بهتر است شعله را کم کنید . کف سمنو را گرفته و حرارت را ملایم کنید .

هر از گاهی هم بزنید تا زمانی که سمنو غلیظ شود  دو ساعت آخر سمنو را دم کنید و باید زود به زود هم بزنید که سمنو ته نگیرد. زمان پخت سمنو حداقل گذشتن سه اذان است ( حدود ۲۴ ساعت ) در آخر در صورت تمایل دارچین و مغز بادام فندق را به تعدا ۱۴ عدد به نیت ۱۴ معصوم اضافه کنید .

سمنو موقعی که آماده شود رویش کاملا براق خواهد شد .

 

نکته : اگر حجم سمنو کم است میتوانید آرد را با مقداری از آب جوانه مخلوط کرده روی حرارت بگذارید و مثل حلوا تفت دهید تا آبش خشک شود و رنگ بگیرد سپس بقیه ی آب را اضافه کنید .

مواد لازم سمنوی فوری

آرد جوانه گندم ۱ ق س
آرد گندم ترجیحا سبوس دار نصف پ
شیره انگور یک چهارم تا نصف پ
آب ۳ پ
دارچین ۱ ق چ
مغز بادام و فندق به دلخواه

طرز تهیه سمنو فوری

آرد و آرد جوانه گندم را کمی تفت دهید تا بوی خامی اش گرفته شود  سپس کناری بگذارید خنک شود . ۳ پیمانه آب سرد اضافه کرده هم بزنید و اگر گلوله شد از صافی رد کنید .  روی حرارت گذاشته حدود ۱۵ – ۲۰ دقیقه مدام هم بزنید تا غلیظ شده حالت فرنی بگیرد سپس دارچین را اضافه کرده هم بزنید و سپس شیره ی انگور را متناسب با ذائقه ی خودتان اضافه کنید ۵ دقیقه آخر مغز بادام و فندق را هم اضافه کرده و هم بزنید کمی که مزه داد از روی حرارت بردارید .

بهترین انتخاب به عنوان هدیه و سوغاتی

 

 

 

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما