غذاهایی که به اندازه زادگاهشان معروف هستند


چه چیز یک شهر را به افسانه‌ای زیبا بدل می‌کند که مردم در سراسر جهان درباره آن حرف می زنند؟ درست حدس زدید غذایی آنچنان فراموش‌نشدنی که به اندازه‌ی زادگاهش مشهور است.

 

fish-tacos-Ensenada-Mexico.jpg

لوییس‌ویل، کنتاکی

هات براون، ساندویچ بوقلمون روی نان تست تگزاسی به همراه بِیکِن، گوجه‌فرنگی و سس کرمی، که به عنوان اسنک نیمه‌شب برای خوش‌گذران‌های هتل براون، در روز یا شب هیجان‌ زیادی برای خورندگانش دارد.

چِنای، هند

Chicken 65 برای رستوران‌های هند مانند Buffalo wings برای ایالات متحده است. باور بر این است که پیش‌غذای مرغ سرخ‌شده‌ی ادویه‌دار هندی در هتل بوهاری چِنای توسط موسس هتل ابداع شد و احتمالا نامش بر اساس تعداد ادویه‌های تندی است موجود در دستور اصلی غذاست.

بوفالو، نیویورک

راسته‌ی تندمزه و ادویه‌دار بوفالو، غذای محبوب در بارهای سراسر جهان، مدیون رستوران آنکور بار این شهر است که چیکن فینگر در آن در سال ۱۹۶۴ متولد شد.

هو شی مین، ویتنام

سایگون که اکنون شهر هو شی مین نامیده می‌شود، پس از کسب استقلال از فرانسه در سال ۱۹۵۴، به مکان اصلی ساندویچ نان ترد محبوب ویتنامی، یعنی bahn mi بدل شد که در اصل در باگت فرانسوی سرو می‌شد.

لیون، فرانسه

در کشوری که مسلما روش آشپزیش در جهان بهترین است، لیون مرکز غذا تلقی می‌شود. پس درست است که نام یک غذا به اسم این شهر باشد: سیب‌زمینی‌های مشهور لیونی، قطعه‌قطعه‌شده و در ماهیتابه برشته شده به همراه پیاز و جعفری.

سینسیناتی، اوهایو

اهالی سینسیناتی که به خاطر فلفل قرمزشان معروفند، سالانه دو میلیون پوند آبگوشت ادویه‌دار (لوبیا اختیاری است) این شهر را می‌خورند. مثل یک محلی سفارش دهید: سه‌طرفه (روی اسپاگتی به همراه پنیر چدار روی آن)، چهار‌طرفه (با افزودن پیاز یا لوبیا)، یا پنج‌طرفه (تمام موارد فوق).

اوزاکا، ژاپن

غذای خیابانی تاکویاکی آنقدر در شهر محل تولد خود اوزاکا محبوب است که حتی موزه‌ای شبیه به شهربازی نیز به این توپ‌های گریل‌شده‌ی تهیه‌شده از مایه‌ی اکتاپوس و رویه‌ی ورقه‌های جلبک که با سس شیرین تاکویاکی سرو می‌شود، اختصاص دارد.

بولونیا، ایتالیا

اسپاگتی با سس گوشت غذای اصلی دانشجویان کالج در هر جایی است. اما پاستای بولونیا چیز دیگری است و نام خود را از شهری که در انجا ابداع شده است، گرفته است. تالار بازرگانی این شهر برای تثبیت مجدد اصالت این غذا، در سال ۱۹۸۲ برنامه‌ای ترتیب داد که آشپزها یک دستور رسمی را انتخاب کنند.

اِدام، هلند

پنیر اِدام که طی قرن‌ها محبوب‌ترین پنیر در جهان بود، نام خود را از شهر بندری که در آن فروخته می‌شد، گرفته است. در ماه‌های تابستان هنوز هم می‌توانید کشاورزانی را ببینید که با کرجی‌های خود در کانال‌های باستانی حرکت می‌کنند و تکه‌های بزرگ گرد پنیر را به بازار می‌برند.

انسِنادا، مکزیک

زمانی که بازار انسِنادا در سال ۱۹۵۸ افتتاح شد و فروش غذاهای دریایی محلی تازه را شروع کرد، ساندویچ‌های ماهی به چیزی شبیه به افسانه بدل شدند. امروز افراد غذاشناس به غرفه‌های خیابانی متعدد این شهر می‌آیند که ترکیب کلاسیک ماهی و میگوی سرخ‌شده با رویه‌ی مایونز، سالسا و کلم را سرو می‌کنند.

منبع خبر : جهان در کیف

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما