قالب وردپرس

کباب زن جادویی

 تحقیقات نشان داده است که علت ریختن کباب از روی سیخ فقط به علت متعادل نبودن میزان چربی و یا مواد کباب کوبیده نیست بلکه عمده ترین علت آن توزیع ناهمگون گوشت بر روی سیخ می باشد که ما این مشکل را به وسیله این دستگاه حل کردیم.
درست کردن کباب یکی از دغدغه های ما ایرانیان است. معمولا هر چه قدر که دستورالعمل تهیه مواد اولیه کباب (گرفتن آب پیاز، ورز دادن گوشت و…) را رعایت کنیم باز هم دلیل ریختن کباب کوبیده توزیع ناهماهنگ گوشت روی سیخ است. با دستگاه کباب زن جدید می توانید از فکر ریختن و باز شدن کباب راحت شوید.

دستگاه درست کردن کباب شامل دو محفظه قرار گرفتن گوشت است.شما با استفاده از این وسیله به راحتی در منزل کباب درست کرده و لذت خوردن کباب سالم را تجربه می کنید. با یک بار استفاده این وسیله از ریختن کباب کوبیده خلاص شده و آن را به همه توصیه خواهید کرد.

طرز استفاده : ابتدا یک کیسه فریزر را به اندازه ی قالب بریده و درون آن قرار دهید.سپس درون قالب را با ۵۰ گرم گوشت آماده پر کنید.سیخ را روی مادگی قالب قرار دهید و درب قالب را ببندید.روی مادگی قالب با دست فشار بیاورید تا گوشت به سیخ بچسبد.قالب را از هم جدا کنید و کیسه فریزر را از روی گوشت جدا کنید.سیخ های آماده را نیم ساعت در یخچال بگذارید و در هنگام پخت سیخ ها را تند تند بچرخانید.

 

 

کباب زن خانگی محک 

کباب زن خانگی محک قیمت

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما