ماسک میوه به جای ضد آفتاب

مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب در هر فصل از سال، موضوعی است که طب سنتی از آن غافل نشده و برای آن راهکار ارائه داده است

ماسک میوه به جای ضد آفتاب

 به گزارش حکیم نیوز؛ اقلیم و مختصات جغرافیایی ایران آن هم در فصل سرد و گرم همیشه یک دغدغه برای جوانان و زنان به همراه دارد، اینکه چه ضد آفتابی استفاده کنیم تا پوستمان آسیب کمتری ببیند؟

اگرچه ده ها برند معروف و به نام، اقدام به تولید ضدآفتاب هایی با کیفیت های مختلف برای انواع پوست می کنند اما در دسترس بودن، هزینه و کیفیت، مواردی است که برای انتخاب یک ضدآفتاب خوب مهم است. در این میان اما گیاهان دارویی وجود دارد که به توصیه اطبای سنتی با بیشترین کیفیت و تأثیرگذاری کمترین هزینه را برای مصرف کننده به همراه دارد. علاوه براینکه مراقبت های پوستی با بهره گیری از گیاهان دارویی بومی هر منطقه، به مراتب تأثیرات مفیدتری نیز به همراه دارد. 

به گفته دکتر سید سعید اسماعیلی، در طب سنتی برای افراد عادی به هیچ عنوان کرم ضدآفتاب توصیه نمی شود در عوض برای این افراد ماسک میوه را توصیه می‌ کنیم.

این طبیب سنتی می گوید: یکی از موارد قابل دسترس، استفاده از ماسک کاهو یا سبزی کاسنی است که به شکل کوبیده شده و به صورت ماسک استفاده شود.

همچنین اسماعیلی گلاب را به عنوان ماده ای بسیار مؤثر برای شفافیت و لطافت پوست می داند.