متخصص طب مکمل: مصرف زیاد کره موجب سوء هاضمه می شود

در هرم موادغذایی، لبنیات از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است وجزو سالم ترین مواد غذایی محسوب می شود. لبنیات در رشد و استحکام استخوان ها، دندان ها و... تاثیر بسزایی دارد؛ ما در این میان باید توجه داشته باشیم که عادت های غلط در مصرف آن می تواند آسیب های فراوانی به بدن ما وارد کند

متخصص طب مکمل: مصرف زیاد کره موجب سوء هاضمه می شود

به گزارش حکیم نیوز؛ دکتر ابراهیم خادم، متخصص طب مکمل در اینباره بیان کرد: از نظر متخصصان طب مکمل شیر محلی طبیعتی گرم و تر دارد و در میان شیرها شیر گاو، گوسفند و بز جهت تغذیه انسان مناسب شمرده شده است. همچنین از نظر حکما شیر خوب و سالم، قوام معتدل دارد، سفید رنگ و صاف است و طعمی متمایل به شیرینی دارد.

وی افزود: در طب مکمل ایران، شیر تقویت کننده قلب و در درمان برخی بیماری¬های روحی و روانی مثل افسردگی و وسواس، عفونتهای ریه و برخی مشکلات گوارشی مثل یبوست مفید و موثر شمرده شده است اما مصرف همزمان شیر با غذاهای ترش، ماهی و تخم مرغ در تجربیات حکما نهی گردیده است، برای نوشیدن شیر بهتر است در هر لیوان، یک قاشق عسل حل کنند و سپس آن را میل نمایند.

خادم در ادامه کره را به عنوان یکی از مشتقات شیر معرفی کرد و گفت: از دیدگاه طب مکمل کره دارای طبیعتی گرم و تر است و مصرف آن خصوصا همراه با شکر، چاق کننده است. کره گاو، لطیف ترین انواع کره است.

این متخصص طب مکمل خاطرنشان کرد: زیاده روی در مصرف کره جدا از ایجاد و تشدید مشکلات قلبی و عروقی که به دلیل کاهش تحرک و فعالیتهای جسمی در دنیای امروز افزایش یافته، در معده افراد نیز ایجاد ضعف و سستی نموده و به سوء هاضمه منجر می گردد.

وی در رابطه با مصرف پنیر یادآوری کرد: پنیر طبیعتی سرد و تر دارد. خوردن مغز گردو با پنیر هم در طب مکمل و هم در آموزه های اسلامی توصیه گردیده است. هر چه پنیر کهنه تر باشد طبیعت آن به سمت گرمی و خشکی می رود.

خادم در پایان اظهار کرد: ماست نسبت به دوغ به دلیل داشتن چربی بیشتر، ارزش غذایی بیشتری دارد. همچنین ماست موجب افزایش رطوبت بدن و کاهش تشنگی می شود. نعنای خشک، زیره، گل سرخ و زنجبیل نیز به عنوان مصلحات ماست درطب مکمل توصیه می شود.