قالب وردپرس
روش تهیه‌ی قایق‌های کدویی شگفت‌انگیز
اسفند ۱۸, ۱۳۹۵
خرید مجموعه کامل کارتون های قدیمی
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵
در بازار
تشخیص عطر و ادکلن تقلبی از عطر و ادکلن اورجینال کار سختی است
اگر شما وقت نداری ادامه بحث را بخوانی در اینجا به شما راز اصلی خرید مطمین را میگویم:از کسی خرید کنید که به او اعتماد دارید
اگر میخواهید خود در زمینه ی تشخص عطر و ادکلن اطلاعات بیشتری داشته باشید ادامه مطلب را بخوانید
نکته: روش های زیر راه های قطعی و صد درصدی برای تشخیص ادکلن اصل و تقلبی از هم نیست
۱- به بسته بندی عطر دقت کنید ظاهر پوشش پلاستیکی را با دقت نگاه کنید. به ضخامت و شفافیت­اش توجه نمایید. سلفن بی دوام یا کدر، چراغ قرمز است!
۲- به مهر و موم پلاستیکی جعبه (در صورت وجود) دقت کنید. به دنبال نشانه های مواد چسبنده سنگین مانند چسب، پلاستیک یا چسب نواری بگردید. اگر این موارد وجود داشته باشند، عطر شما تقلبی است.
۳- به خارج جعبه نگاه کنید و به کیفیت کلی اش دقت نمایید. آیا مقوای جعبه (از نظر وزن)، رنگ و حاشیه های لبه ها بی عیب هستند؟ به نظر­تان با ویژگی های یک برند برتر مطابقت دارد؟
۴- تمام متون نوشته شده روی جعبه را بخوانید و به دنبال غلط های املایی، دستوری، نگارشی و دیگر اشکالات بگردید.
این متون گاهی با چنان دقتی و ظرافتی در طراحی به کار میروند که خود من با چهار سال سابقه خرفه ای در بازار عطر و ادکلن نزدیک بود در قشم در یک فروشگاه کلاه سرم برود و ادکلن تقلبی بخرم من شانس اوردم اما دوستان بنده خرید هایی داشتند که سرشان کلاه رفت (البته قیمت آن ادکلن بسیار مناسب بود حتی در صورت تقلبی بودن) تمام متون باید بدون هیچ اشتباهی باشند. هیچ گاه جعبه ی عطر معتبر با غلط املایی نخواهید دید.
۶- مواد بسته بندی داخل جعبه را نگاه کنید و دوباره وزن مواد، رنگ و جای گیری اندازه را بررسی کنید. همه ی قطعات می بایست کاملا هم اندازه باشند و مانند قطعات پازل به خوبی در کنار هم جای بگیرند. اگر قطعات داخل جعبه (به دلیل اندازه ی اشتباه) شل بودند، باید نگران شوید!
۷- شکل، طرح، اندازه، ارتفاع و عرض شیشه ی عطر را در نظر بگیرید. آیا شیشه همان است که انتظارش را داشتید؟
۸- کیفیت شیشه را بررسی کنید. ضخامت، شفافیت، خط و خش، لب پریدگی و دیگر نشانه های عدم کیفیت را در نظر بگیرید. آیا شیشه موج یا حباب دارد؟
۹- به در شیشه نگاه کنید. در شیشه باید چفت شود و هنگام باز و بسته شدن صدا دهد. باز هم به شکل، رنگ و کیفیت قالب زنی دقت کنید. به آرامی روی رنگ در ناخن بکشید، اگر پاک شد عطر شما تقلبی است البته نه در همه موارد
 
۱۰- نوک اسپری را چک کنید و بازهم کیفیت و رنگ آن را بررسی نمایید. لوله ی متصل به آن باید تا پایین مایع امتداد داشته باشد، نباید از سر اسپری جدا شده باشد و هنگام پاشیدن عطر اجازه ی ورود هوا بدهد.
۱۱- کیفیت برچسب روی شیشه (در صورت وجود) را آزمایش کنید. چک کنید و مطمئن شوید که اشکالات چاپی نداشته باشد و نسبت به برند در محل صحیح قرار داشته باشد، و تمام ویژگی های تصویری آن برند را دارا باشد.
۱۲- به رنگ عطر نگاه کنید. آیا یکسان است یا کدر و یا حتی حاوی ذرات ریز معلق است؟
۱۳٫عطر را میان انگشتان تان حس کنید. چرب بودن بیش از حد نشانه ی متداول عطر تقلبی است.
۱۴- البته عطر را بو کنید و به هر رایحه ی غیر عادی و غیر منتظره توجه نمایید.
البته راهنمایی های بالا در صورتی درست هستند که فروشنده به شما اجازه ی تست عطر را بدهد اما در بازار شما نمیتوانید ادکلن را باز کنید و شیشه آن را ببینید و بررسی کنید اصول کار به این صورت است که یک ادکلن به صورت نمونه در فروشگاه برای تست توسط خریدار وجود دارد و خریدار پس از مشاهده ی تستر اقدام به خرید می کند
باز هم تکرار میکنم عطر و ادکلن اصل را از کسی بخرید که به او اعتماد دارید

 

جشنواره فروش ادکلن 

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما