نحوه درست کردن و طرز تهیه پاته در انواع مختلف و طعم های متنوع


طرز تهیه پاته , پاته , آموزش پاته

نحوه آشپزی و آموزش پاته با طعم های متنوع

پاته مرغ و قارچ

مواد لازم پاته

آرد سفید گندم : ۲۵۰ گرم
زرده تخم‌مرغ : یک عدد
کره : ۸۰ گرم
نمک : یک قاشق چایخوری
روغن زیتون : دو قاشق سوپخوری
آب سرد : چهار تا هشت قاشق سوپخوری (نصف پیمانه)

مواد مورد نیاز برای داخل پاته

سینه : مرغ خرد شده ۴۵۰ گرم (یک سینه کامل)
هویج پخته و خرد شده : دو عدد بزرگ
قارچ سرخ شده و نخود سبز (کنسرو یا پخته شده ) : نصف پیمانه
پیاز بزرگ خرد شده : یک عدد
کره یا روغن : ۵۰ گرم
نمک و فلفل : به مقدار لازم

موادی که در تهیه سس پاته استفاده شده است

کره : چهار قاشق سوپخوری ( ۵۰گرم)
آب مرغ : یک پیمانه
آرد سفید گندم : دو قاشق سوپ خوری(۱۵ گرم)
شیر : پیمانه
نمک و فلفل : به میزان لازم

طرز تهیه پاته

کره را در تابه چدنی یا تفلون آب کرده و پیاز را در آن تفت می‌‌دهیم تا نرم شود. سپس سینه مرغ را اضافه کرده بعد هویج را به آن افزوده و تفت می‌دهیم. قارچ و نخود سبز را نیز ریخته و کمی تفت داده سپس سس را داخل آن می‌ریزیم و از روی حرارت برمی‌داریم و هم می‌زنیم تا تمام مواد به سس آغشته شود. این مخلوط را در ظرف نشکن یا سفال می‌ریزیم. خمیر را به شکل در ظرف با وردنه باز کرده و روی مواد می‌‌گذاریم و کمی فشار می‌دهیم. سپس اطراف آن را با دست به شکل دالبر در می‌آوریم. مقداری از باقی‌مانده خمیر را برداشته و به شکل نوارهای باریک و ضربدر روی خمیر می‌گذاریم.

در پایان روی خمیر را با زرده تخم‌مرغ وروغن مایع طلایی کرده و در طبقه وسط فر، که از قبل با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایشت گرم کرده‌ایم، به مدت ۳۰ دقیقه طبخ می‌کنیم. پس از طبخ روی این خمیر باید طلایی شده باشد

برای تهیه سس پاته

در طرز تهیه پاته مرغ و قارچ از سسی استفاده می کنیم که آموزش آن در میهن گرام قرار داده شده است به این صورت که ابتدا آرد را در آب مرغ و شیر حل می‌کنیم، سپس روی حرارت ملایم قرار داده و هم می‌زنیم تا مواد غلیظ شود و به غلظت فرنی برسد، سپس ظرف را از روی حرارت برمی‌داریم. در همین حالت کره را به خورد سس می‌دهیم، بعد نمک و فلفل آن را اندازه کرده و سس را کنار می‌گذاریم.

برای اینکه خمیر پاته را درست کنیم آرد و نمک را در کاسه‌ای ریخته، نصف آب و زرده تخم‌مرغ را کم کم به آن اضافه می‌کنیم. کره و روغن‌زیتون را به خورد آرد می‌دهیم. سعی می‌کنیم با نوک انگشتان و به آرامی خمیر را ورز دهیم. اگر خمیر خیلی سفت بود، کم کم مابقی آب را نیز اضافه می‌کنیم تا حدی که خمیر لطیف، صاف و یک دستی به دست آید. سپس خمیر را داخل کیسه فریزر قرار داده و در جای گرم به مدت یک ساعت می‌گذاریم تا خمیر وربیاید. سپس خمیر را به شکل مستطیل باز کرده و سه لا تا می‌زنیم و دوباره خمیر را عمودی به طرف خود قرار می‌دهیم و مجددا آن را به شکل مستطیل باز کرده و سه لا تا می‌زنیم.

یکی، دو بار این عمل را انجام می‌دهیم (مانند خمیر هزارلا عمل کنید با این تفاوت که خمیر پاته را سه لا تا بزنید).

پاته , پاته سیب زمینی , پاته با سوسیس , \hji

پاته سیب زمینی

مواد مورد نیاز

سیب‌زمینی پخته و رنده شده : نیم‌کیلوگرم
سوسیس : ۲۰۰ گرم
نمک، فلفل و زردچوبه : به میزان لازم
تخم‌مرغ دو عدد

طرز تهیه پاته سیب زمینی به این شکل می باشد که سوسیس را کمی تفت داده و کنار می‌گذاریم. سیب‌زمینی پخته را با نمک، فلفل، زردچوبه و تخم‌مرغ‌ مخلوط می‌کنیم بعد در ظرف نچسبی که از قبل چرب کرده‌ایم ریخته و صاف می‌کنیم و سوسیس‌ها را روی آن چیده کمی فشار می‌دهیم تا به سیب‌زمینی بچسبد بعد در فر ۱۷۰ سانتی‌گراد به مدت ۳۰ دقیقه می‌گذاریم تا آماده شود.

طرز تهیه پاته,پاته مرغ,پاته مرغ,پاته اسفناج و مرغ\HJI,

پاته اسفناج و مرغ

مواد بکار رفته

سینه‌ مرغ : ۳۰۰ گرم
اسفناج : ۲۰۰ گرم
کره : ۲۵ گرم
آرد : یک قاشق سوپخوری
شیر : یک پیمانه
خامه : نصف پیمانه
پنیر پیتزا : یک پیمانه
آرد سوخاری : به میزان لازم
روغن، نمک و فلفل : به میزان لازم

برای طرز تهیه پاته اسفناج و مرغ ابتدا سینه‌ مرغ را با کمی آب، پیاز، هویج و کرفس می‌پزیم. سپس استخوان‌های آن را جدا کرده و به صورت مکعبی خرد می‌‌کنیم و با کمی روغن تفت می‌دهیم. اسفناج را هم خرد کرده و تفت می‌‌دهیم .

سپس کره را در ظرفی روی حرارت قرار داده و آرد را افزوده و تفت می‌‌دهیم. بعد از آن شیر را ریخته و مدام هم می‌‌زنیم تا غلیظ شود.

شعله را خاموش کرده، نمک فلفل، خامه و پنیر پیتزا را اضافه می‌‌کنیم و سریع هم می‌‌زنیم تا یکنواخت شود. مرغ را با سس سفید کاملا مخلوط می‌‌کنیم. کف ظرف مناسب را چرب و اسفناج را در آن پهن کرده و مایه مرغ مخلوط با سس را نیز روی اسفناج پخش می‌‌کنیم. روی آن کمی آرد سوخاری پاشیده و پاته اسفناج و مرغ را در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار داده تا طبخ شود. در این غذا همانند پیتزا از پنیر پیتزا استفاده شده است

پاته,پاته گوشتpate,پاته گوشت و سیب زمینی,نحوه درست کردن پاته

پاته گوشت و سیب زمینی

مواد مورد نیاز خمیر  پاته

آرد : ۲ پیمانه (۳۰۰ گرم)
نمک : یک دوم قاشق چایخوری
کره : ۷۰ گرم
روغن مایع : ۲ قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ : ۱ عدد
آب سرد : یک دوم پیمانه (۱۲۵ میلی لیتر)

زرده تخم مرغ (برای تزیین) : ۱ عدد

موادی که در لایه میانی پاته بکار رفته است

گوشت مغز ران گوساله : ۴۰۰ گرم
پیاز سرخ شده : یک دوم پیمانه
نمک ، فلفل و ادویه : به مقدار لازم
سیب زمینی : ۲ عدد
جعفری خرد شده : یک دوم پیمانه
تخم مرغ پخته : ۲ عدد

برای طرز تهیه پاته در این نوع آرد را به همراه نمک و کره نرم شده مخلوط نمایید و با نوک انگشتان ورز دهید تا کره جذب آرد شود. روغن مایع را به همراه زرده تخم مرغ بیفزایید و مواد را با نوک انگشت ورز دهید . آب سرد را کم کم اضافه کنید تا خمیر لطیفی به دست بیاید . خمیر را داخل کیسه فریزر بزارید و به مدت نیم ساعت درون یخچال استراحت دهید . سپس خمیر را با وردنه به ضخامت نیم سانتی متر باز کنید. قالب مستطیلی دیواره بلندی را انتخاب کنید و روی خمیر قرار دهید . حالا دور خمیر را به اندازه قالب علامت گذاری کنید. سپس طول و عرض قالب را نیز به همین شکل به ترتیب روی خمیر قرار دهید تا خمیر شکل قالب را بگیرد .

حالا خمیر را برش بزنید و کامل درون قالب پهن کنید و از مواد گوشتی آماده درون قالب بریزید . از خمیر باقیمانده به عنوان درِ قالب روی آن قرار دهید و کامل با دست اطراف خمیر رویه را به خمیر زیرین بچسبانید . روی خمیر چند سوراخ ایجاد کنید و یک عدد زرده تخم مرغ روی خمیر بمالید . حالا قالب را به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه درون فر (با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد) قرار دهید تا سطح خمیر طلایی شود.

نحوه درست کردن و طرز تهیه پاته در انواع مختلف و طعم های متنوع

منبع : میهن گرام

طرز تهیه 15 نوع شیرینی خوشمزه و ساده برای عید
دریافت کتاب
دریافت جدیدترین محصولات ما