آخرین آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا 9 آذر اعلام شد

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلاء، بهبودیافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ نهم آذر ماه ۹۹ اعلام کرد.

آخرین آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا 9 آذر اعلام شد

به گزارش حکیم نیوز: دکتر سیما سادات لاری در مورد آخرین آمار کرونا در ایران بیان کرد: از دیروز تا امروز ۹ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۲ هزار و ۹۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۹۵ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی گفت: مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۹۴۸ هزار و ۷۴۹ نفر رسیده است.

لاری شمار جان باختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۳۸۹ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون ۴۷ هزار و ۸۷۵ نفر در کشور بر اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۶۵۸ هزار و ۲۹۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی بیان کرد: ۵۸۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون ۶ میلیون و ۸۱ هزار و ۹۵۲ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.