اکالیپتوس حلالی برای مشکلات تنفسی

اکالیپتوس گیاه مفیدی است که همه ما آن را به عنوان گیاهی موثر برای سرماخوردگی می شناسیم، اما این گیاه خواص زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.  

اکالیپتوس حلالی برای مشکلات تنفسی

حکیم نیوز:  اکالیپتوس درختی است که به واسطه بوی قوی و بافت صاف و هموار خود شناخته می شود. این گیاه به واسطه ویژگی های ضد التهابی، ضد میکروبی، و خلط آور خود در پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. مردم از برگ های اکالیپتوس برای مقابله با مشکلات تنفسی، مانند آسم و آنفلوآنزا استفاده می کنند.

اکالیپتوس به صورت چای و روغن نیز در دسترس است. همچنین، شما می توانید گل های آن را مورد استفاده قرار دهید. این توصیه شده‌ترین گزینه است زیرا به طور کامل طبیعی بوده و حاوی هیچ ماده مصنوعی نیست. باید به این نکته اشاره داشت که در مصرف روغن اکالیپتوس باید دقت کافی لحاظ شود زیرا استفاده نادرست می تواند اثر منفی به همراه داشته باشد. با توجه به مقدار، روغن اکالیپتوس ممکن است سمی شود.

گیاه اکالیپتوس فواید مختلفی را ارائه می کند. بر همین اساس است که از آن برای مقابله با بیماری های تنفسی و بسیاری موارد دیگر مانند نمونه های زیر استفاده می شود:

درمان آرتریت روماتوئید با اکالیپتوس

استفاده از محلول اکالیپتوس در آب وان حمام رایج‌ترین روش تسکین درد ناشی از روماتیسم است. شما باید حداقل 20 دقیقه در وان باقی بمانید تا شاهد نتایج باشید.

عفونت ها و مشکلات تنفسی و اکالیپتوس

ترکیبات موجود در اکالیپتوس باکتری ها را جذب می کنند. برای مقابله با باکتری ها باید برای یک هفته چای اکالیپتوس مصرف کنید. اگر با یک عفونت حاد مواجه هستید، مراجعه به یک متخصص برای بررسی عوامل خطرآفرین پیش از مصرف اکالیپتوس توصیه می شود. همچنین از اکالیپتوس برای درمان بیماری هایی مانند برونشیت، آنفلوآنزا، سرماخوردگی، گرفتگی بینی، ... استفاده می شود.

رفع خشکی مو با اکالیپتوس

برای استفاده از اکالیپتوس به عنوان درمانی برای خشکی مو، محلول اکالیپتوس را در شامپو یا نرم کننده ترکیب کرده و به طور منظم استفاده کنید. این اقدام به مرطوب کردن مو و نرم شدن آن کمک می کند.

چای اکالیپتوس

این چای با استفاده از برگ های اکالیپتوس تهیه می شود. برای تهیه این چای از برگ های خشک اکالیپتوس استفاده می شود. اگر برگ های تازه اکالیپتوس را در اختیار دارید می توانید در طول روز آنها برای چند ساعت در برابر آفتاب قرار دهید تا خشک شوند.

روش تهیه چای اکالیپتوس : آب را گرم کنید و زمانی که به جوش آمد برگ های اکالیپتوس را به آن اضافه کنید. پیش از این که آن را صاف کرده و آماده مصرف شود، اجازه دهید برای چند دقیقه دم بکشد. نوشیدن بیش از چهار فنجان چای اکالیپتوس در روز توصیه نمی شود.

 همچنین، استنشاق بخار اکالیپتوس یکی از رایج ترین روش های درمانی مبتنی بر این گیاه است. شما می توانید دو بار در روز بخار اکالیپتوس را استنشاق کنید. با این وجود، باید در انجام این کار مراقب باشید. بوی قوی اکالیپتوس دستگاه تنفسی را باز می کند و پس از چند دم نتایج را شاهد خواهید بود.

اگر به تسکین فوری نیاز دارید، قطره های اکالیپتوس می توانند بسیار مفید باشند. شما می توانید به راحتی آنها را خریداری کرده و در یخچال نگهداری کنید و هر زمان که نیاز داشتید استفاده کنید. تهیه آن در خانه نیز آسان است.

روش کار قطره های اکالیپتوس : برگ های اکالیپتوس را خرد کرده و به آب اضافه کنید و برای چند دقیقه دم کنید. سپس ترکیب را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید برای 20 دقیقه به همان حالت باقی بماند.مایع را درون یک بطری کوچک بریزید و هنگام نیاز استفاده کنید.

رسیدگی به مشکلات تنفسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اهمیت دارد. درمان های مبتنی بر اکالیپتوس گزینه ای فوق العاده برای این کار هستند. توصیه می شود ابتدا به یک متخصص مراجعه کنید، اما این گیاه نیز ممکن است به تسکین ناراحتی شما کمک کند.