این شهر از کرونای انگلیسی خالی است

این شهر از کرونای انگلیسی خالی است
به گزارش حکیم نیوز، دکتر سیمین بابایی گفت : متاسفانه این برداشت نادرست در بخشی از جامعه رواج یافته که از کرونای جهش یافته یا انگلیسی به عنوان بیماری جدید یاد می کنند در حالی که کرونای جهش یافته ویروسی جدید و متفاوت و با علائم متمایز نیست بلکه تنها نقطه تفاوت آن سرایت سریع و بالای آن است.
 
وی افزود : همین قدرت زیاد شیوع ویروس جهش یافته ممکن است در شرایط خاص و ویژه مدیریت کرونا و همچنین رسیدگی به بیماران را در شبکه درمان با اختلال مواجه کند که نیازمند سطح بالایی از رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی است.
 
بابایی کرونای جهش یافته را برای طی کردن دوره مراقبت از بیمار و دوره نقاهت بسیار مهم توصیف کرد و گفت : با این حال استفاده از  ماسک، کاهش تردد در فضای عمومی و اماکن شلوغ، به حداقل رساندن رفت و آمد با اطرافیان و موارد دیگر از جمله مهم ترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونای جهش یافته یا کرونای عادی است.
 
وی با اعلام اینکه هنوز موردی تایید شده ای از ورود کرونای جهش یافته به مازندران گزارش نشده است ، افزود: چه کرونای عادی و چه جهش یافته هنوز ما با پاندمی کووید۱۹ مواجه هستیم و تا زمان واکسیناسیون سراسری و همچنین پیدا شدن راه درمان قطعی این بیماری ، مردم باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
منبع: بهداشت نیوز