این پسر من سید و آقاست

سیره و زندگی آن امام همام بهترین سرمشق برای انسانهاست چنانچه در روایات آمده است زمانی که امام حسن (ع) متولد شد پیامبراکرم (ص) بسیارشادمان شد و این امام بزرگوار از نظر شرافت نسب اولین مولودی است که هیچکس هم تراز او نبوده است

این پسر من سید و آقاست

به گزارش حکیم نیوز؛ پانزدهمین روز رمضان در حالی از راه می رسد که دلهای شیفتگان اهل بیت (ع) در شوق طلوع دومین ستاره درخشان آسمان امامت غرق سرور می شود. دومین پیشوای شیعیان جهان، کریم آل طاها که سالروز ولادتش به نام روز اکرام و ایتام نامگذاری شده است تا تمامی مسلمانان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همواره تلاش کنند با پیروی از سیره اخلاقی ایشان، فرهنگ حمایت از نیازمندان، ایتام و فقرا در جامعه اسلامی نهادینه شود. کرامت و سخاوت امام حسن مجتبی (ع) به حدی بود که هیچگاه فرد سائل و محتاجی را رد نکرد و به همین دلیل به ایشان کریم آل طه می گویند‌. چنانچه ایشان از پدرش امیرالمومنین(ع) نقل می کند: هیچ بی نیازی برتر از عقل نیست و هیچ نیازمندی هم مثل نادانی نیست، و هیچ وحشتی بدتر از خودپسندی نیست، و هیچ عیشی لذت بخش تر از اخلاق نیکو نیست.

سیره و زندگی آن امام همام بهترین سرمشق برای انسانهاست چنانچه در روایات آمده است زمانی که امام حسن (ع) متولد شد پیامبراکرم (ص) بسیارشادمان شد و این امام بزرگوار از نظر شرافت نسب اولین مولودی است که هیچکس هم تراز او نبوده است و همواره از محبتهای بی دریغ جدشان رسول خدا (ص) بهره مند بودند طوری که پیامبراکرم (ص) امام حسن و امام حسین (ع) را سرور جوانان اهل بهشت نامیدند و درباره امام حسن (ع) فرمودند به راستی این پسر من سید و آقاست.

همچنین ایشان به اعتراف دوست و دشمن، در فضایل و کمالات اخلاقی انسانی کامل بود و از عابدترین و با فضیلت ترین مردمان زمان خویش بود و با افراد نیازمند با فروتنی رفتار می کرد. قرابت و نزدیکی آن‌ حضرت به رسول الله(ص)، علاقه و محبت پیامبر نسبت به وی، دارا بودن بیشترین شباهت به رسول الله (ص)، یکی از مصادیق آیه تطهیر، حضور با پیامبر در جریان مباهله، تواضع و سخاوت فراوان، عبادت زیاد، به اتفاق برادرش (امام حسین (ع)) برخی از بارزترین خصائص و ویژگی‌های اخلاقی و کمالات آن‌حضرت است.

اين عيد فرخنده در ماه مبارك رمضان فرصت گرانقدري براي ترويج فرهنگ الهي اكرام و مشاركت بيشتر نيكوكاران در امورات خيريه و كمك به نيازمندان به ویژه در این روزها و شرایط کرونایی است.