بایدها و نبایدهای نگهداری برنج پخته شده

برنج پخته مانند بسیاری از غذاهای پخته دیگر بایستی در خارج از محدوده دمایی 63-5 درجه سانتیگراد نگهداری شود. چرا که در بالاتر و کمتر از این محدوده دمایی مشکلی از نظر رشد باکتری ها وجود ندارد. مثلا در رستوران ها غذاها همیشه در بالای این دما نگهداری می شوند اما در خانه بایستی سعی کنیم خیلی سریع غذا را سرد کنیم و از نگهداری طولانی مدت آن در دمای محیط اجتناب کنیم.

بایدها و نبایدهای نگهداری برنج پخته شده

به گزارش حکیم نیوز: برنج یکی از غذاهای اصلی تمام مردم جهان و به خصوص ایرانیان است. در اغلب موارد ممکن است میزان برنج پخته شده بیش از میزان مصرفی باشد یا اینکه از ابتدا با این هدف برنج را می‌پزیم که در چند وعده آن را مصرف کنیم. یکی از سوالاتی که برای بسیاری از ما تاکنون پیش آمده است این است که برنج پخته در یخچال یا فریزر تا چند روز قابل نگهداری است؟ در ادامه به بیان برخی نکات در خصوص نحوه صحیح نگهداری و استفاده مجدد از برنج پخته شده می پردازیم.

گفتنی است که برنج تازه پخته شده محتوای رطوبتی خیلی بالایی دارد و اگر در دمای محیط، بیش از دو ساعت نگهداری شود، مکان مناسبی برای رشد باکتری ها است؛ بنابراین همیشه باید این نکته را به خاطر داشته باشیم که برنج را در صورت عدم مصرف به سرعت به محیط مناسب برای نگهداری انتقال دهیم.  

برنج پخته مانند بسیاری از غذاهای پخته دیگر بایستی در خارج از محدوده دمایی 63-5 درجه سانتیگراد نگهداری شود. چرا که در بالاتر و کمتر از این محدوده دمایی مشکلی از نظر رشد باکتری ها وجود ندارد. مثلا در رستوران ها غذاها همیشه در بالای این دما نگهداری می شوند اما در خانه بایستی سعی کنیم خیلی سریع غذا را سرد کنیم و از نگهداری طولانی مدت آن در دمای محیط اجتناب کنیم.

محققان توصیه می کنند که افراد برای نگهداری برنج پخته یا هر غذای پخته دیگر از ظروف دربدار استفاده کنند و از رها کردن برنج پخته به صورت بدون محافظ در یخچال به شدت اجتناب کنند چرا که امکان آلودگی متقاطع آن در اثر تماس با مواد خام مثل میوه‌ها، سبزیجات، تخم‌مرغ و غیره وجود دارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که حتما برنج را به دور از مواد غذائی خام و در طبقات بالائی یخچال قرار دهید تا از بروز هر گونه آلودگی متقاطع در اثر تماس یا چکیدن قطرات آب از مواد خام و غیره جلوگیری شود.

تحقیقات نشان می دهد برنجی که به خوبی پخته شده و در ظروف دربدار یا کیسه های کاملاً بسته نگهداری شده به مدت 4-3 روز در یخچال قابل نگهداری است. با این وجود اگر هر گونه تغییر در بافت، لزج شدن سطح، یا بوی غیر طبیعی در برنج احساس کردید، از مصرف آن اجتناب کنید.

برای استفاده مجدد از برنج پخته شده نیز بایستی آن را به طور کامل گرم کنید. این کار را می توانید پس از ریختن چند قاشق آب در برنج، روی گاز یا در دستگاه ماکروویو ( 4-3 دقیقه ) انجام دهید. برای اطمینان از داغ شدن همه قسمت­ها حتما هر سی ثانیه یکبار آن را هم بزنید. همچنین توجه داشته باشید که هرگز از ظروف و ابزارهائی مثل قاشق، کفگیر و غیره که در تماس با مواد خام ( مثل گوشت، میوه، سبزی و غیره ) بوده اند برای گرم کردن و هم زدن برنج استفاده نکنید.

همچنین برای افزایش ماندگاری برنج می توانید پس از سرد کردن آن را در ظروف دربدار یا کیسه های مخصوص فریزر ریخته و حداکثر تا 4-3 ماه فریز کنید. فقط توجه داشته باشید که پس از این مدت حتما برنج های مانده در فریزر را دور بریزید.

متخصصین تغذیه توصیه می کنند باقیمانده برنجی که پس از فیریز شدن مجدد گرم میشود را افراد دور بریزند چرا که گرم کردن و سرد کردن متوالی امکان رشد میکرو ارگانیسم‌ها را افزایش می دهد.

گفتنی است که مسمومیت با برنج اغلب با رشد باکتری به نام باسیلوس سرئوس مرتبط است. این باکتری معمولاً در برنج های خام تشکیل کلونی می دهد. از آنجائی که این باکتری قادر به تولید اسپور می باشد، دماهای پخت را به راحتی تحمل می کند. بهترین دما برای فعال شدن مجدد باکتری و تبدیل شدن از فرم اسپور به فرم فعال دمای اتاق است.

به طورکلی باکتری‌هایی که عامل مسمومیت غذایی هستند به دو گروه طبقه بندی می شوند، گروه اول زمانی که وارد بدن انسان می‌‌شود، در روده کوچک تولید سم می کنند و علائم آن ها به صورت اسهال، کرامپ های شکمی و حالت تهوع بروز می کند. گروه دوم باکتری‌ها زمانی که در ماده غذایی هستند تولید سم می کنند. غذاهای نشاسته ای مثل برنج جزء غذاهایی هستند که برای رشد این باکتری ها از قبیل باسلوس سرئوس مناسبند.

علائم مسمومیت با این باکتری ها نیز 30 دقیقه تا 6 ساعت پس از مصرف غذای آلوده بروز می کنند و معمولاً پس از 24 ساعت فروکش می کند. در صورتی که علائمی همچون دل درد، استفراغ، اسهال و تب و لرز پس از مصرف برنج داشتید دچار مسمومیت با این باکتری شده اید. اگر این علائم بیشتر از 48 ساعت طول بکشد یا علائم جدیدی ظاهر شود، حتماً به پزشک مراجعه کنید.