با عادات چاق کننده آشنا شوید

یک‌سری از عادت‌های به ظاهر بی‌ضرر شما را به دردسر می‌اندازد و باعث می‌شود که بدن شما با انجام هر‌کدام از آن‌ها شروع به جمع کردن چربی کند.

با عادات چاق کننده آشنا شوید

به گزارش حکیم نیوز: عادات همان کارهاییست که ما وقتی آن‌را انجام می‌دهیم به نتیجه آن توجهی نمی‌کنیم. اما اگر شما بتوانید عادات خود را تغییر دهید می‌توانید جلوی اضافه وزن خود را هم بگیرید.

۱. خواب ناکافی

به گفته محققان کسانی‌که در مدت رژیم های غذایی خود پنج ساعت یا کمتر می خوابند ، 2 برابر چربی شکمی ذخیره می‌کنند. در حالی که افرادی که بیش از هشت ساعت می خوابند هم چربی ذخیره می‌کنند. به طور متوسط ​​شش تا هفت ساعت خواب در هر شب باعث ذخیره نشدن چربی اضافه می‌شود.

۲. غذا‌خوردن به صورت دسته جمعی

وقتی با افراد دیگر غذا می خوریم ، به طور متوسط ​​ ۴۴ درصد بیشتر از حد غذای خود غذا می‌خوریم. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که وعده غذایی خورده شده به همراه یک فرد دیگر باعث افزایش حجم غذای مصرفی می‌شود.به همین ترتیب هم غذاشدن  با چهار ، شش یا هشت دوست به این میزان اضافه می‌کند.چرا که هم صحبتی با دوستان هنگام غذا خوردن به میزان غذای مصرفی هم می‌افزاید.

۳. پیروی از رژیم‌های محدود‌کننده

اگر به تازگی قرار است رژیم بگیرید با احتیاط عمل کنید.اغلب رژیم های غذایی که در نتیجه کاهش کل گروه های غذایی را به دنبال دارند ، تعادل و تعدیل لازم  برای پیروی از یک برنامه غذایی سالم و مادام العمر را برای شما فراهم نمی کنند.به علاوه ، رژیم های غذایی که از این برنامه های کمبود مواد غذایی پیروی می‌کنند بالقوه خطرناک هستند.

۴. استفاده نکردن از تمامی حواس در هنگام خوردن

بوی گرم دارچین ،  برش‌های سینه مرغ کبابی ، خرد شدن یک سیب همان جزئیاتی است که باید به آن‌ها توجه کرد. توجه حسی به جزئیات مواد غذایی راهی ساده برای شروع کار ذهن در مورد غذاست. این نیز راهی برای کاهش وزن است. تحقیقات نشان داده است کسانی که به عطر و بوی غذا بیشتر توجه می‌کنند نسبت به افراد دیگر غذای کمتری می‌خورند.

 

منبع| eatthis