با گوجه فرنگی های اضافه چه کنیم؟

اگر تا به حال بعد از خریدن گوجه فرنگی‌ فهمیده اید که آنقدر رسیده‌اند که خیلی سریع باید از همه آن‌ها استفاده کنید، برای شما یک پیشنهاد داریم.

با گوجه فرنگی های اضافه چه کنیم؟

 به گزارش حکیم نیوز: اگر گوجه‌فرنگی‌ های داخل یخچال برای استفاده در سالاد کارایی ندارند، به این معنی نیست که آن ها غیرقابل استفاده اند.

گوجه فرنگی محصولی است که شکر و قندهای طبیعی موجود در خود را به آرامی غلیظ می کند و باعث ایجاد طعم بهتر و شیرین ترمی شود. این به این معنی است که اگر شما گوجه‌فرنگی پرورش می‌دهید زمان مناسب برای برداشت گوجه‌فرنگی‌ها اواخر فصل تابستان است. علاوه بر استفاده از گوجه فرنگی های تازه  در یک بشقاب سالاد، در اینجا دستور دیگری را برای استفاده از گوجه فرنگی برای شما داریم.

فر خود را تا ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. گوجه ها را بشویید و بگذارید خشک شود (برای سرعت بخشیدن به این روند، می توانید آنها را به آرامی با یک حوله کاغذی خشک کنید). بعد از آن  کافی است که گوجه‌ها را به روغن زیتون آغشته کنید. گوجه فرنگی ها را در سینی فر پخش کنید. آن ها را درون فر به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه کباب کنید. می دانید که وقتی کباب شدن گوجه‌ها شروع شود ، آن‌ها شروع به تغییر رنگ و آزاد کردن آب می کنند. اگر می‌خواهید گوجه‌هایتان بهتر مزه‌دار شوند بهتر است آن‌ها را دوقسمت کنید.

بعد از اینکه گوجه ها را کباب کردید، می توانید آنها را در ماکارونی ، روی نان تست برای صبحانه و به عنوان یک میان وعده شیرین استفاده کنید.

شما حتی می توانید  تهیه مربای گوجه فرنگی یا حتی  ترشی گوجه فرنگی را امتحان کنید.

گوجه فرنگی ها دارای ترکیباتی مانند لیکوپن ، لوتئین و بتاکاروتن هستند. مواد مغذی موجود در گوجه فرنگی به کاهش التهاب (در بیماری‌های مزمن ) کمک می کند، از پیشرفت برخی از سرطان ها جلوگیری می‌کند، با محافظت از قلب و بهبود سلامت چشم مرتبط است. گوجه فرنگی همچنین حاوی ویتامین های E و C است.در کنار این‌ها آب گوجه‌فرنگی را فراموش نکنید. در یک تحقیق  در مورد افراد در معرض بیماری قلبی ، نوشیدن حدود یک بطری آب گوجه فرنگی بدون نمک در روز به مدت یک سال ، فشار خون و کلسترول LDL یا همان کلسترول بد آنها را کاهش داده است.

 

منتشرشده در livestrong