بررسی تاثیر گیاهان دارویی بر شب ادراری کودکان

برای حل مشکل شب ادراری فشار زیادی بر روی والدین است برای همین به انواع و اقسام درمان ها روی می آورند که متـأسفانه اکثر این درمان ها مقطعی بوده و پس از قطع آن دوباره مشکل بروز پیدا می کند.

بررسی تاثیر گیاهان دارویی بر شب ادراری کودکان

حکیم نیوز: محققان مرکز تحقیقات استرالیا در دانشگاه تکنولوژی سیدنی با همکاری دفتر تحقیقاتی کالج اندور در یک آزمایش بالینی در حال بررسی تأثیردارویی گیاهی بر شب ادراری کودکان هستند.

این آزمایش ها بررسی خواهد کرد که آیا ترکیبی خاص از گیاهان دارویی می تواند شب ادراری را برای کودکان بین 6 تا 14 سال کاهش دهد. در بین هر پنج کودک در برخی از مدراس استرالیا، یک کودک به شب ادراری دچار است و این مشکل  تأثیرات گسترده ای بر کودکان و خانواده آنها دارد.

دکتر ژانت شلوس ، محقق اصلی این پروژه ، از کالج بهداشت طبیعی و ARCCIM ، در اینباره می گوید: " برای حل معضل شب ادراری، والدین از روش های متفاوتی استفاده کردند؛ اما متاسفانه تا امروزهیچ کدام از آن ها به طور قطعی درمان این بیماری نبوده است و این مشکلی است که در همه جهان وجود دارد.

وی با بیان اینکه  بسیاری از این مداخلات درمانی، رفتاری یا آموزشی هستند، تصریح می کند: برای حل این مشکل فشار زیادی بر روی والدین است برای همین به انواع و اقسام درمان ها روی می آورند که متاسفانه اکثر این درمان ها مقطعی بوده و پس از قطع آن دوباره مشکل بروز پیدا می کند.

این محقق با اشاره به داروی گیاهی که برای حل معضل شب ادراری کودکان در حال تهیه هستند، می گوید: محصول گیاهی ذکر شده ترکیبی از سه گیاه  از جمله Urox است که  قبلا نشان داده شده است برای بزرگسالان مبتلا به بی اختیاری ادرار و مثانه بیش از حد مفید است.

دکتر ژانت شلوس خاطر نشان می کند: بودجه کارآزمایی بالینی توسط Seipel Group Pty Ltd ، شرکت استرالیایی مسئول تولید Urox تأمین می شود.

گفتنی است؛ Urox یک داروی گیاهی موثراست که در حال حاضر دراسرالیا و تعدادی از کشورها برای درمان بیماری مثانه بیش فعال و بی اختیاری ادرار زنان و مردان مسن تجویز می شود.

نرگس بدیعیان