برکت آرامش زندگی

ما معمولا به کمیت کار توجه داریم و به برکت کار توجه نداریم فقط می‌خواهیم مادیات را تامین کنیم اما هیچ برکتی در آن وجود ندارد. اگر دوست دارید که زندگی شما آرام و لذت بخش باشد و از درآمد کم خود بتوانید بهترین استفاده را ببرید باید برکت را در زندگی خود بیاورید. 

برکت آرامش زندگی
حکیم نیوز: گاهی تمام عمر خودمان را به دنبال مادیات می گردیم و عمر گرانقدر خود را صرف دنیا و زرق و برق آن  می کنیم اما هیچ آرامشی را کسب نمی‌کنیم. و زندگی ما در آشفتگی و بی نظمی فرو می‌رود، زندگی آرامش دارد که در آن خیر و برکت و معنویت باشد. ما معمولا به کمیت کار توجه داریم و به برکت کار توجه نداریم فقط می‌خواهیم مادیات را تامین کنیم اما هیچ برکتی در آن وجود ندارد. اگر دوست دارید که زندگی شما آرام و لذت بخش باشد و از درآمد کم خود بتوانید بهترین استفاده را ببرید باید برکت را در زندگی خود بیاورید. 
 
عواملی که سبب برکت در زندگی می‌شود :
کارها را با نام خداوند شروع کنیم
وقتی شما کارها را با تکیه بر قدرت خداوند آغاز می‌کنید، خداوندی که قدرتش مافوق همه قدرت‌ها است و هیچ کسی تاب مقابله با او را ندارد، سبب می‌شود که از نظر روانی نیرو و توان بیشتری در خود احساس کنیم  و گام های استوار تر و مطمئن‌تر برداریم ، بیشتر کوشش کنیم و این حس که خداوند در کارهای ما نظارت دارد و شروع کار با نام خداوند باشد باعث برکت در زندگی و مال می‌شود. پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل کرده که خداوند فرمود: «... هرگاه بنده بگوید: بسم اللّه‏ الرحمن الرحیم، خداى متعال مى ‏گوید: بنده من با نام من آغاز کرد. بر من است که کارهایش را به انجام رسانم و او را در همه حال، برکت دهم». منشأ همه ی برکات و نعمات خداوند متعال است، چون اوست که به اندازه ی ظرفیت مخلوقاتش به آنها وسعت می دهد پس کارها را با نام خداوند آغاز کنید که بهترین عمل است.
توجه؛ میان همه مردم جهان رسم است که هر کار مهم و پر ارزشی را به نام بزرگی از بزرگان آغاز می‌کنند. 

 
زبان خود را به سلام کردن عادت دهید
سلام کردن یک مقدمه است برای باز کردن درهای دوستی و در فرهنگ های همه کشورها برای ایجاد دوستی از سلام کردن استفاده می‌کنند. با سلام کردن، غرور و تکبر از بین می‌رود و دوستی ها بیشتر می‌شود و این دوستی ها باعث برکت در زندگی می‌شود و زندگی را دوستان خوب می‌توانند متحول سازند. پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند؛ هرگاه یکى از شما به خانه خود وارد مى‏ شود، سلام کند، چرا که سلام برکت مى ‏آورد و فرشتگان با سلام دهنده انس مى‏ گیرند.
نکته؛ وقتی بر خانواده خود وارد شدید سعی کنید چهره گشاده و اخلاق نیکو داشته باشید و با سلام کردن، دل آنها را شاد کنید و برکت را از خداوند هدیه بگیرید. 
سحر خیز باشید تا زندگی با برکت داشته باشید
سحر خیزی اگرچه کار سخت و دشواری است اما برکاتی دارد که می تواند زندگی انسان ها را کاملا دگرگون کرده و تفاوت چشمگیری با گذشته شخص ایجاد کند. اگر دوست دارید که زندگی با برکتی داشته باشید باید از خواب ناز، دست بکشید و به دنبال کسب حلال بروید. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند؛ در پى روزى و نیازها، سحر خیز باشید؛ چرا که حرکت در آغاز روز، [مایه] برکت و پیروزى است.
توجه: شاید برای شما سوال باشد که سحرخیزی چگونه می‌تواند باعث برکت در زندگی شود. فرد سحر خیز با نظم دقیق و آرامش روحی که از آثار سحر خیزی است کارهای روزه مرده خود را انجام می دهد و تلاش بیشتری در طول روز می کند و برنامه های خود را به طور بهتر و حساب شده تری به پیش می برد و این نظم و تلاش و پشتکار عاملی خواهد شد تا توجه خداوند را جلب کند و خداوند نیز برکت را در زندگی شخص جاری می‌سازد. 
 
به داشته های خود راضی باشید 
یکی از دلایلی که باعث می‌شود برکت در زندگی شما بیشتر شود و آرامش در زندگی شما حاکم شود، راضی بودن به داشته های خود است. باید بدانیم که خداوند با آن حکمت و لطف خودش، برای همه افراد روزی معینی قرار داده است پس نباید حرص و طمع مال دیگران را داشته باشیم. پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند؛ هر کس روزى‏ اى دارد که حتما به او خواهد رسید. پس هر کس به آن راضى شود، برایش پُر برکت خواهد شد و او را بس خواهد بود و هر کس به آن راضى نباشد، نه برکت خواهد یافت و نه او را بس خواهد بود. روزى در پى انسان است، آن‏گونه که اجلش در پى اوست.
از انجا که خداوند نظام آفرینش را طوری قرار داده که همه ی ابزار و امکانات باعث رشد انسان شود، جوشش برکات مادی و معنوی، هم جواری نزدیکی باهم دارد؛ مثلا در متون اسلامی اموری مانند: نماز، حج و دعا باعث برکت مادی و توسعه ی اقتصادی می شود و همچنین کار و تلاش درست برای رسیدن به مادیات، خود عبادت شمرده می شود. چون هر دو باعث سازندگی انسان می شود.