یک متخصص طب سنتی توصیه کرد:

مردم به جای مصرف گوشت مرغ از گوشت هایی که طبع سرد ندارند استفاده کنند

یک متخصص طب سنتی بیان کرد: به عموم مردم توصیه می‌کنیم کمتر از گوشت مرغ استفاده کنند و به ‌جای آن از گوشت پرنده‌‌هایی استفاده شود که پرواز می‌‌کنند.

مردم به جای مصرف گوشت مرغ از گوشت هایی که طبع سرد ندارند استفاده کنند

به گزارش حکیم نیوز: دکتر رضا منتظر، پزشک و متخصص طب سنتی در رابطه با کیفیت مرغ های کشتار روز بیان کرد: هرچه مرغ سایز کمتری داشته باشد، سن کمتری دارد و کمتر از آنتی‌‌بیوتیک‌‌ها برای پرورش آن استفاده شده است.

وی با اشاره به هفته آگاه‌‌سازی نسبت به «آنتی‌‌میکروبیال» گفت: تأکید ما در طب سنتی این است که مرغ، جزو گوشت‌‌های خوب نیست و الآن نیز به‌ دلیل آنتی ‌‌بیوتیکی که در غذای این مرغ‌‌ها استفاده می‌‌شود، به عموم مردم توصیه می‌کنیم کمتر از گوشت مرغ استفاده کنند و به ‌جای آن از گوشت پرنده‌‌هایی استفاده شود که پرواز می‌‌کنند.

این متخصص طب سنتی در ادامه به بیان عوارض استفاده بیش از حد مصرف مرغ های هورمونی در بانوان پرداخته و خاطرنشان کرد: بین بیماران مراجعه ‌کننده به مطب دیده می‌‌شود بانوانی که بیش از حد از مرغ استفاده می‌‌کنند، دچار مشکلات هورمونی مانند کیست‌‌های رحمی و موهای زائد می‌‌شوند که به ‌دلیل کیفیت نامطلوب گوشت مرغ است و احتمالاً شرایط پرورش مرغ، مصرف آنتی‌‌ بیوتیک در پرورش مرغ‌‌ها و طبع سرد گوشت آن، باعث بروز مشکلات هورمونی در بانوانی می‌‌شود که در وعده‌‌های متوالی از مرغ استفاده می‌‌کنند.

منتظر در پایان تصریح کرد: مرغ در تغذیه از منظر طب سنتی جایگاه خوبی ندارد، زیرا پرواز نمی‌‌کند و از مواد مختلف شیمیایی برای پرورش مرغ در فضای بسته استفاده می‌‌شود؛ همچنین این مرغ‌‌ها شرایط زیست عادی ندارند؛ بنابراین توصیه می‌‌شود که از مرغ کمتر استفاده شود و گوشت‌‌هایی که طبع سرد ندارند (مانند گوشت گوسفند و شتر) جایگزین آن شود.