بی‌توجهی به طب سنتی یقه معاون مستعفی وزیر بهداشت را گرفت

کمیسیون اصل 90 به شکایات واصله پیرامون بی توجهی های وزارت بهداشت درخصوص طب سنتی ناشی از عملکرد رضا ملک زاده معاون مستعفی وزارت بهداشت رسیدگی می کند.

بی‌توجهی به طب سنتی یقه معاون مستعفی وزیر بهداشت را گرفت

حکیم نیوز: سه ماهی از استعفای پر سروصدای رضا ملک زاده معاون سابق وزیر بهداشت می گذرد. استعفایی که اگرچه برخی را ناراحت، اما برای طب سنتی ها و فعالان این حوزه خبر خوشی بود. این استعفای پرحاشیه اما به همین حد محدود نشد، بنا به شنیده های رسمی از مجلس شورای اسلامی 40 شکایت درخصوص عملکرد ملک زاده به کمیسیون اصل 90رسیده است.

علی خضریان با تائید این موضوع گفت: اعضای کمیسیون اصل 90 با حضور رؤسای دانشکده های طب سنتی، کارشناس های مرکز پژوهش ها،اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به این شکایات رسیدگی و آن‌ها را بررسی کردند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه شکایات واصله در ۳ محور بود افزود: تصدی همزمان بیش از یک شغل برخلاف اصل ۱۴۱ قانون اساسی، عدم حمایت از طب سنتی مکمل علمی و بی توجهی به یافته های علمی در این خصوص در زمان مسئولیت معاونت در وزارت بهداشت و همچنین تخلف و تعارض منافع در صدور مجوز برای به کارگیری نوعی خاص از داروی هپاتیت C بود.

وی با اشاره به اینکه حمایت از طب سنتی مکمل و بی توجهی به یافته های علمی و کارشناسی در این خصوص یکی از محورهای شکایات واصله از عملکرد ملک زاده بوده است تصریح کرد: معاون سابق وزیر بهداشت در دفاع از عملکرد خود در این باره گفت  در زمان مسئولیت خود در وزارت بهداشت، طب سنتی و طب مکمل علمی و دانشگاهی رشد خوبی داشته و توانسته در کنار طب مدرن خدمات فراوانی به جامعه پزشکی ارائه دهد.

به گفته این نماینده مجلس: بررسی های کمیسیون و استناد به گزارشات به دست آمده نشان داد اتفاق رخ داده ناشی از حمایت های معاونت تحقیقات و فناوری نبوده و محصول فعالیت دانشکده های طب سنتی و مراکز علمی کشور است.

خضریان رشد قارچ گونه مدعیان طب سنتی که موجب سوءاستفاده شده را به دلیل عملکرد ملک زاده دانست و ادامه داد: عدم حمایت از طب سنتی علمی مکمل و دانشگاهی موجب نارضایتی جامعه علمی کشور شده است.