نماینده مجلس:

بیماری کرونا با تکیه بر توان داخلی طب ایرانی قابل کنترل است

نماینده مردم همدان در مجلس بر لزوم تکیه بر توان داخلی (طب ایرانی) برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا تاکید کرد.

بیماری کرونا با تکیه بر توان داخلی طب ایرانی قابل کنترل است

حکیم نیوز: انتقاد از عملکرد وزارت بهداشت در بهره گیری از ظرفیت طب ایرانی موضوعی است که از همان روزهای نخست شیوع کرونا به گوش می رسید. در این میان نمایندگان مجلس نیز جسته و گریخته به این موضوع اشاره داشتند اما به جهت نقل و انتقال مجلس دهم و یازدهم در این بین وقفه ای برای پیگیری مجلسی ها پیش آمد.

حجت الاسلام احمدرضا فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس یازدهم از جمله نمایندگانی است که دغدغه زیادی برای استفاده از ظرفیت طب ایرانی در کنترل و درمان بیماری کرونا و خروج کشور از بحران پیش آمده دارد.

این نماینده مجلس در گفتگو با حکیم نیوز، با تاکید براینکه فراکسیون طب سنتی مجلس انگیزه زیادی برای پیگیری این موضوع دارد اظهار داشت: به استناد اسناد بالادستی وزارت بهداشت باید به موضوع گیاهان دارویی و طب ایرانی اهمیت زیادی بدهد، اما مشکل تفکر عدم باور به توانمندی داخلی است که به مراتب خطرناک تر از ویروس کرونا است.

فلاحی عدم باور به توانمندی داخلی را عامل مخربی برشمرد و خاطرنشان کرد: دستاوردهای زیادی از عملکرد طب سنتی در درمان و پیشگیری از بیماری کرونا وجود دارد و به وفور این موارد در استان های مختلف دیده شده، نکته مهم این است که در عرصه میدانی و عینی تاثیرات راهکارهای طب ایرانی دیده شده و نباید این دستاوردها نادیده گرفته شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: من ادعایی در علم طب ندارم اما می گویم وقتی توانمندی داخلی وجود دارد چرا آن را باور نمی کنیم؟ چرا چشم به خارج داریم؟ جای تاسف است که برخی کارشناسان وزارت بهداشت این دستاوردها را ندیده و نیازموده رد می کنند.

وی با بیان اینکه دارویی از سوی اطبای سنتی معرفی شده و 8 ماه است که برای تست بالینی ارجاع داده شده گفت: در همان ابتدای شیوع کرونا ما دومین کشور در کنترل بیماری بودیم اما الان بیشترین آمار تلفات را داریم، نمایندگان مجلس در حال پیگیری موضوع طب سنتی هستند و کمیسیون بهداشت نیز به این موضوع ورود کرده که لازم است اسناد بالادستی به مقام عمل برسند.