تجربه موفق یک بیمارستان در درمان کرونا با طب سنتی

بایستی طب سنتی در جهت توسعه دانش حفظ و صحه پیش برود

به گزارش حکیم نیوز به نقل از میزان: حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه بقیة‌الله (عج) گفت: عمده اقدامات درمانی ما درمان‌های حمایتی است، ولی از آنجایی که اینجا دانشگاه است، پروژه‌های زیادی هم اجرا می‌شود که به صورت مطالعات بالینی است تا چه روش درمانی و چه دارویی بتواند در این رابطه موثر باشد.

ابوالقاسمی افزود: روش‌هایی که موثر بوده و برای خود ما ثابت شده به ستاد ملی کرونا اطلاع رسانی کردیم و آن روش‌ها را به کار می‌گیریم، مثل پلاسما درمانی، روش‌های دیگری که برای داروهاست و کوک استروئید‌ها یکی از روش‌های دارویی است و ما تقریباً اولین جایی بودیم که این‌ها را به صورت مطالعات بالینی مطالعه کردیم و دیدیم اثر گذار است، استفاده می‌کنیم.

رئیس دانشگاه بقیة‌الله (عج) تأکید کرد: گروه‌هایی را سامان دادیم که در بحث پیشگیری و پیگیری عوارض دراز مدت بیماری کرونا پیگیرند.

وی ادامه داد: متأسفانه هر وقت یک پدیده بیماری یا یک بحران بیماری ایجاد می‌شود، شارلاتانیسم هم فعال می‌شود، یعنی اینکه یک نفر که هیچ‌گونه اطلاعی از تأثیر یک دارو ندارد و یک بیماری و تأثیرات منفی آن را نمی‌شناسد، فقط بر اساس حدس و گمان خودش یک دارویی را کاندید می‌کند و می‌گوید مؤثر است و دستگاه‌های مختلف را تحت فشار قرار می‌دهد به خصوص دارو خانه‌ها را که از این دارو استفاده کنند.

حفظ و صحه، محورهای طب سنتی

رئیس دانشگاه بقیة الله (عج) اظهار داشت: بعضی‌ها با سوءاستفاده از طب سنتی تجویز‌هایی می‌کنند و راهکار‌هایی را به بیماران نشان می‌دهند که کاملاً زیان آوراست وگاهی به مرگ و میر بیماران می‌انجامد، قرار بود طب سنتی موضوع حفظ و صحه و اصلاح سبک زندگی را پیگیری کند.

وی تأکید کرد: آن‌چه که ما امروز در طب سنتی پیگیریم، «حفظ و صحه» است، یعنی به سمتی برویم و ببینیم چطور انسان‌ها بیمار نشوند و به آن‌ها یاد دهیم تحرک داشته باشند و ورزش کنند، غذا‌های سالم استفاده کنند، چطور از چاقی پرهیز کنند، چطور عبادت کنند و سلامت معنوی خودشان راحفظ کنند، سلامت معنوی تأثیر بسزایی بر سلامت جسمانی دارد و در طب سنتی این موارد را باید ترویج کنیم.