تدابیر طب سنتی برای خنثی کردن اثرات منفی آلودگی هوا

در روزهایی که هوا آلوده است، استفاده و انتشار بوهای خوش همچون لیمو، پرتقال، سیب، به، زعفران، بهارنارنج، خیار، گل مریم و نرگس کمک زیادی به کاهش اثرات مخرب آلاینده می کند.

تدابیر طب سنتی برای خنثی کردن اثرات منفی آلودگی هوا

به گزارش حکیم نیوز: عضو هیئت‌علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به برخی از تدابیر طب سنتی برای کاهش و خنثی شدن اثرات منفی و ضایعات آلودگی هوا، اشاره و تاکید کرد.

مژگان تن ساز، با بیان اینکه تهران و برخی از شهرهای کشور این روزها در بدترین شرایط آلودگی هوا قرار دارند، گفت: زمانی که هوا آلوده می‌شود، از مصرف غذاهای غلیظ و دیرهضمی مانند فست‌فودها، سرخ‌کردنی‌ها، حلیم، کله‌پاچه،گوشت گاو و گوساله،ماکارونی، پیتزا، الویه، مواد غذایی کنسروی و صنعتی پرهیز کنید.

وی با بیان اینکه در شرایط هوای ناسالم، با هر تنفس مواد آلوده وارد بدن می‌شود، ضرورت اهمیت  مواد خوردنی و آشامیدنی سالم را مورد تاکید قرار داد و افزود: بوییدن مواد خوشبو، یکی از راهکارهای کاهش عوارض آلودگی هوا است و توصیه می شود در روزهایی که هوا آلوده است، از رایحه گل‌های خوشبو استفاده کنیم.

تن ساز ادامه داد: در روزهایی که هوا آلوده است، استفاده و انتشار بوهای خوش همچون لیمو، پرتقال، سیب، به، زعفران، بهارنارنج، خیار، گل مریم و نرگس کمک زیادی به کاهش اثرات مخرب آلاینده می کند.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیان کرد: بوهای خوش، اعضای اصلی بدن که شامل قلب، مغز و کبد می‌شود را تقویت می‌کند، شادی‌بخش بوده و توان عمومی بدن را افزایش می‌دهند.

وی در انتها تاکید کرد: از سوی دیگر پرهیز از کارهای کاهنده قوا مانند خواب ناکافی و شب‌زنده‌داری، مواجهه با هوای بسیار سرد، مواجه درازمدت با امواج الکترومغناطیس نیز ضروری است.