رئیس دانشکده طب سنتی مشهد خبر داد:

تربیت متخصصین طب سنتی ایرانی در مشهد

دکتر مهدی یوسفی:"طب سوزنی" دومین رشته راه‌اندازی شده در دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که برای نخستین بار در کشور تربیت متخصصان آن از بهمن ماه امسال در این دانشکده آغاز شده است. 

تربیت متخصصین طب سنتی ایرانی در مشهد

به گزارش حکیم نیوز؛دکتر مهدی یوسفی رئیس دانشکده طب ایرانی مشهد در خصوص فعالیت دانشکده طب سنتی در استان خراسان رضوی گفت: تاکنون تحصیلات ۵۰ پزشک متخصص در دانشکده طب سنتی و مکمل مشهد به پایان رسیده و این افراد دانش‌آموخته هم‌اینک مشغول طبابت در حوزه تخصصی خود هستند. 

وی ادامه داد: ۳۰ دانشجو نیز هم‌اینک در مقطع تخصصی دانشکده طب سنتی و مکمل  دانشگاه علوم پزشکی مشهد  در حال تحصیل هستند.
رییس دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد به فعالیت ۱۰ ساله این دانشکده اشاره و بیان کرد: پیش از این تربیت متخصص در دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد تنها در رشته "طب سنتی ایرانی" انجام می‌شد. 

وی گفت: "طب سوزنی" دومین رشته راه‌اندازی شده در دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که برای نخستین بار در کشور تربیت متخصصان آن از بهمن ماه امسال در این دانشکده آغاز شده است. 

دکتر یوسفی افزود: شش دانشجو هم‌اینک در رشته طب سوزنی این دانشکده مشغول تحصیل و کسب تخصص هستند تا پس از دانش‌آموختگی، به عنوان نخستین پزشکان متخصص تربیت شده داخل ایران در حوزه طب سوزنی به درمان بیماران بپردازند.
وی ادامه داد: طب سوزنی در درمان تعداد زیادی از بیماری ها نظیر امراض مزمن، سردردهای عضلانی، بیماریهای استخوانی و حتی ناخوشیهای روحی و روانی کاربرد دارد. 
رییس دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم‌اینک خدمات طب سنتی این دانشکده به عموم مردم در درمانگاهها و کلینیکهای مستقر در بیمارستانهای امام رضا (ع)، قائم (عج) کلانشهر مشهد و همچنین هشت سلامتکده طب سنتی با همکاری بخش خصوصی در سطح این شهرستان ارائه می‌شود.
دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد. ظرف این مدت ۱۰ دوره پذیرش دانشجو در این دانشکده صورت گرفته است.