تنـــد و تیز اما پر خاصیت

پیاز به واسطه ترکیبات گوگردی ضدعفونی‌کننده قوی است و پوست کنده آن به سرعت می‌تواند میکروب‌های محیطی را بگیرد و منبع‌آلودگی شود.

تنـــد و تیز اما پر خاصیت

حکیم نیوز: از خواص پیاز در جلد پنجم کتاب «الشامل لصناعة الطبیة» نوشته ابن نفیس، از بزرگترین حکما و اطبای مسلمان نوشته است:

«هرچه تندی و تیزی پیاز، بیشتر و شکل آن کشیده تر باشد، «جوهر ناری» (تندی) آن بیشتر است و بنابراین گرمی و خشکی بیشتری در بدن پدید می آورد. پیاز گرد سفید از پیاز کشیده سرخ، به اعتدال نزدیک تر است و برای مصرف روزانه در سالاد و در پخت و پز مناسب تر است. چنین پیازی در هنگام پوست کندن و خرد کردن نیز سوزش چشم کمتری ایجاد می کند.»

کسانی که در هوای گرم دچار سردرد می شوند از خوردن پیاز خام (به خصوص پیاز سرخ کشیده) در تابستان جداً پرهیز کنند.

گرمی و خشکی پیاز با پختن آن کاهش می یابد و به اعتدال نزدیکتر می شود.

پیاز برای سرد مزاجان چاق مفید است؛ زیرا موجب باز شدن مجاری گوارشی و پاکسازی معده و دفع بیشتر ادرار می شود ولی برای گرم مزاجان زیان آور است و با طبع آنان سازگار نیست. همان گونه که گفته شد پیاز (به خصوص پیاز سرخ تند و تیز) می تواند موجب سردرد آنان شود تا جایی که حتی بوییدن آن نیز می تواند سردرد ایجاد کند. چنین افرادی در صورت تمایل به مصرف پیاز باید فقط مقدار اندکی پیاز سفید گرد شیرین میل کنند و یا ترشی آن را بخورند.

همچنین پیاز سرخ شده در روغن هم تولید منی را بسیار زیاد می کند و هم میل جنسی را افزایش می دهد بنابراین مردان مجرّد (یا متأهلانی که همسر باردار یا شیرده یا بیمار دارند) بهتر است از مصرف آن بپرهیزند.

علاوه بر مطالب بیان شده، حکمای طب سنتی ایرانی بر این عقیده اند که پیاز سرخ شده برای افرادی که دچار غلظت خون هستند، در مصرف آن زیاده‌روی نکنند. البته پیازهای سفید خام و شیرین این زیان را ندارند.

همچنین اثرات دیگری از خاصیت تقویت‌کنندگی سیستم ایمنی با پیاز مشاهده شده که می‌تواند سبب کاهش عفونت ویروسی و باکتریایی به خصوص در فصل زمستان شود که از جمله آنها؛

_مصرف پیاز هنگام سرماخوردگی بخصوص به شکل پخته موثرتر است.

_خوردن پیاز به خصوص در سفر می‌تواند مشکلات ناشی از آلودگی آب‌ها را از بین ببرد. 

_استفاده از پیاز خام در افراد مبتلا به سینوزیت، آلرژی، میگرن، سرگیجه و اختلال حافظه منع شده است، زیرا سبب تشدید بیماری می‌شود.

 _در اثر خرد کردن و نگهداری پیاز در مجاورت هوا از ویتامین C آن کاسته می‌شود.

پیاز به واسطه ترکیبات گوگردی ضدعفونی‌کننده قوی است و پوست کنده آن به سرعت می‌تواند میکروب‌های محیطی را بگیرد و منبع‌آلودگی شود. در نتیجه، پس از پوست گیری و خرد کردن پیاز باید بلافاصله آن را مصرف کرد. پیاز خام قابلیت نگهداری در فریزر را ندارد و در اثر نگهداری پیاز سرخ شده در فریزر از خواص و کیفیت تغذیه‌ای آن کاسته می‌شود.

برای آن که هنگام خرد کردن پیاز دچار ریزش اشک نشوید، بهتر است پیش از پوست کندن، آن را در یخچال قرار دهید یا آن را در ظرف آب پوست‌گیری کنید. باقلا، مغز گردو، گشنیز و سرکه می‌تواند بوی بد دهان ناشی از خوردن پیاز را کاهش دهد، ضمن این که حرارت، انجماد و خشک کردن از خاصیت اشک‌آوری و بوی بد پیاز می‌کاهد.