طب سنتی برای ماه مبارک رمضان چه توصیه ای هایی دارد؟

یک متخصص طب سنتی اظهار داشت: روزه داران بهتر است روزه خود را با اب گرم افطار کنند چرا که این کار کبد را شستشو داده، دهان را خوشبو می‌کند، دندان‌ها را محکم کرده و باعث تقویت چشم شود.

طب سنتی برای ماه مبارک رمضان چه توصیه ای هایی دارد؟

به گزارش حکیم نیوز: دکتر سید ابوالفتح شیرمردی، متخصص طب سنتی در رابطه با درمان افرادی که با روزه گرفتن دچار معده درد می‌شوند، گفت: این افراد موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کرده و مورد استفاده قرار دهند، همچنین هنگام افطار نیز یک لیوان عرق نعناع با نبات یا عسل میل کنند.

وی تاکید کرد: افراد روزه‌دار سعی کنند بلافاصله بعد از خوردن سحری نخوابند و خواب خود را به یک ساعت پس از خوردن سحری موکول کنند، به‌منظور جلوگیری از بوی نامطبوع دهان نیز پس از مسواک زدن دهان را با آب و نمک شست‌وشو دهند.

شیرمردی با اشاره به اینکه دیابتی‌ها اصولا مشکلی برای روزه‌داری ندارند، خاطرنشان کرد: این افراد حتماً باید تحت نظر پزشک معالج تصمیم به روزه گرفتن یا نگرفتن داشته باشند.

این متخصص طب سنتی در رابطه با افرادی که دارای مشکلات کلیوی هستند نیز بیان کرد: افرادی که سنگ کلیه داشته اما سنگ در حد سنگریزه باشد، باید موقع سحر یک استکان عرق خارشتر بخورند اما در هر صورت برای روزه گرفتن نظر پزشک معالج اهمیت دارد.

وی با تاکید بر خوردن خورشت در وعده سحری، تصریح کرد: بهتر است روزه داران از خورشت‌هایی مانند کدو، خورشت آلو یا خورشت بامیه استفاده کنند، همچنین در وعده سحری به هیچ وجه ماهی مصرف نکنند و بهتر است در این ماه افراد از روغن کنجد و  زیتون استفاده کنند.

شیرمردی با بیان اینکه برای افراد لاغر وعده سحری واجب بوده و باید حتما میل شود، اظهار داشت: افراد روزه‌دار سعی کنند از زولبیا و بامیه که از شیرینی‌جات مصنوعی درست شده‌ است، کمتر استفاده کنند، علاوه بر این از خوردن ماست در افطار اجتناب شود.

به گفته این متخصص طب سنتی افراد گرم‌مزاج بهتر است برای پیشگیری از عطش در سحر از عرق کاسنی، بید و شاهتره به‌صورت شربت استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه افراد سعی کنند افطار را با خرما و یک استکان گلاب گرم شده شروع کنند، خاطرنشان کرد: افراد توجه کنند که نان، پنیر و سبزی در راس افطار نباشد چرا که برای معده مضر است و بهتر است افراد افطار را با سوپ، فرنی گرم یا حلوای ارد گندم شروع کنند.

شیرمردی در خصوص فواید آب گرم موقع افطار تصریح کرد: این کار کبد را شستشو داده، دهان را خوشبو می‌کند، دندان‌ها را محکم کرده و باعث تقویت چشم شود.

این متخصص طب سنتی در پایان بیان کرد: آب گرم هنگام افطار معده را شستشو داده، آرام کننده رگ‌های به هیجان آمده است، صفرا را از بین می‌برد، بلغم را برطرف کرده، حرارت معده را فرو می‌نشاند و دردسر را آرامش می‌بخشد.