جایگزین های طبیعی مفنامیک اسید

مفنامیک اسید جزو داروهایی است که برای تسکین دردهایی مانند دندان درد، دردهای ناشی از قاعدگی و... مورد استفاده قرار می گیرد که مصرف خودسرانه آنها عوارض جدی را برای افراد به همراه دارد.

جایگزین های طبیعی مفنامیک اسید

به گزارش حکیم نیوز: مفنامیک اسید جزو داروهایی است که برای تسکین دردهایی مانند دندان درد، دردهای ناشی از قاعدگی و... مورد استفاده قرار می گیرد. متاسفانه بسیاری از افراد برای کاهش درد به سراغ خود درمانی می روند و این داروی بدون نیاز به نسخه را تهیه و استفاده می کنند.

مصرف خودسرانه تمامی داروها عوارض بسیاری به همراه دارد، مصرف مفنامیک اسید مشکلاتی مانند اختلالات کبدی، مشکلات کلیوی، واکنش های آلرژیک جدی، حساسیت های پوستی و... را در پی دارد و می تواند عاملی برای کم خونی و در واقع کاهش میزان گلبول های قرمز شود.

جایگزین های طب سنتی برای مفنامیک اسید برای کاهش درد قاعدگی

یکی از کاربردهای مفنامیک اسید کاهش درد قاعدگی است که به جای آن می توان از گیاهان دارویی دیگری استفاده نمود. در ادامه به معرفی بعضی از این جایگزین های طبیعی می پردازیم.

زنجبیل

زنجبیل با کاهش میزان هورمون های درد در بدن، انرژی را افزایش می دهد. دمنوش ریزوم گیاه زنجبیل در درمان دردهایی همچون دردهای قاعدگی بانوان بهتر از مفنامیک اسید عمل می کند. برای استفاده از زنجبیل برای کاهش درد قاعدگی و کاهش انقباضات رحمی می توانید، زنجبیل ، عسل و کمی لیمو را به آب جوش اضافه کنید و بخورید.

دمنوش رازیانه

یکی دیگر از مسکن های طبیعی دمنوش رازیانه است. توصیه می شود افراد برای از بین بردن درد قاعدگی چای گیاهی رازیانه را دو بار در روز، سه روز قبل از تاریخ شروع قاعدگی خود استفاده کنند و آن را تا زمان از بین رفتن درد ادامه دهند. برای استفاده از اثرات کاهش درد قاعدگی، یک قاشق چای خوری دانه های رازیانه را به یک فنجان آب جوش بیفزایید و سپس به مدت 5 دقیقه حرارت دهید. اجازه دهید تا اندکی خنک شود و بعد یک قاشق چای خوری عسل بیافزایید و خوب هم بزنید.

جایگزین طبیعی مفنامیک اسید برای تسکین دندان درد

معلوم نیست که دقیقاً چرا مفنامیک اسید به عنوان داروی مسکن برای دندان درد در میان عامه مردم مطرح شده است. متأسفانه برخی از داروخانه ها هم برای تسکین دندان درد مفنامیک اسید را تجویز می کنند. توصیه می شود افراد به جای مفنامیک اسید برای کاهش درد دندان خود از نسخه های طبیعی استفاده کنند.

میخک

بهترین مسکن درد دندان میخک صدپراست. برای تسکین درد دندان 2 میخک صدپر را با کمی روغن زیتون یا نوع دیگری از روغن های گیاهی ترکیب کنید و روی محل درد قرار دهید.

روغن سیاه دانه

برای تسکین درد دندان یک قطره روغن سیاه دانه را بر روی دندان آسیب دیده بریزید و برای 15-20 ثانیه خوب ماساژ دهید یا یک قاشق غذا خوری روغن سیاه دانه را در یک لیوان آب گرم بریزید و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

آویشن

پیش از این در بخش بهداشت و سلامت نمناک و در مطلب خواص آویشن کامل درباره ی این گیاه پرفایده گفتیم که علاوه بر تمام آنها لازم است بدانید این گیاه در نسخه های کاهش درد تاثیر قابل توجهی دارد که یکی از آنها درد دندان است. برای کمک به درمان دندان درد 4 قطره روغن آویشن را بر روی یک پد پنبه بریزید و به مدت 10 دقیقه بر روی دندانی که درد می کند، قرار دهید.

دمنوش نعناع

چای نعناع به دلیل مقادیر بالای تانن و منتول به درمان سریع و فوری دندان درد کمک می کند. برای تسکین فوری درد دندان یک چای کیسه ای نعناع را درون فریزر بگذارید تا یخ ببندد سپس این چای کیسه ای را به مدت 20 دقیقه بر روی دندان بگذارید.

منبع: بهداشت نیوز