حلقه های بدون قند

میوه سیب دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و سرشار از فیبر است. یک روش آسان و مناسب برای نگهداری طولانی مدت و استفاده در طول سال خشک کردن آن است.

حلقه های بدون قند

حکیم نیوز : میوه‌ی خشک برای سالم نگهداشتن بدن ما بسیار مفید و فوق‌العاده هستند. میوه خشک حاوی مواد مغذی ارزشمندی است که از بیماری‌های مزمن بسیاری جلوگیری می‌کند. یک نمونه از میوه های خشک کم قند و پرخاصیت، سیب ها هستند. میوه سیب دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و سرشار از فیبر است. یک روش آسان و مناسب برای نگهداری طولانی مدت و استفاده کردن از آن در طول سال خشک کردن آن است. در ادامه به نحوه خشک کردن سیب با روش های خانگی می پردازیم؛

ابتدا سیب را خوب بشویید و قسمت های لکه دار آن را جدا کنید. پوست سیب حاوی مقدار زیادی فیبر است و به همین خاطر خواص بسیار زیادی دارد، اما اگر میوه هایی مثل سیب وقتی پوست گرفته شود بهتر خشک خواهند شد. بنابراین می توانید پوست سیب ها را بکنید.

در صورت تمایل می توانید هسته سیب را جدا کنید و برای تسهیل اینکار از هسته گیر سیب کمک بگیرید، در صورتی که به این وسایل دسترسی ندارید  با چاقو و یا دست هسته سیب را در بیاورید.سیب ها به صورت حبه حبه یا تکه های نازک برش بزنید، بهتر است اندازه برش ها یکسان باشد تا سیب ها به صورت یکدست خشک شوند.

میوه ها بعد از خشک شدن تیره می شوند اما شما می توانید برای جلوگیری از تغییر رنگ و سیاه شدن سیب ها، قبل از خشک شدن آن ها را به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه در محلول آب با کمی آبلیمو خیس کنید و سپس آن ها را آبکش کنید. در این مرحله با یک پارچه تمیز و بدون پرزی، آب سیب ها را بگیرید. همچنین برای خیساندن سیب ها می توانید از محلول آب آناناس هم استفاده کنید، زیرا آب آناناس باعث شیرین شدن سیب ها می شود. شما می توانید قبل از خشک کردن سیب از برخی ادویه ها مانند دارچین، جوزبویا طعم سیب را بهتر کنید.

انواع روش خشک کردن سیب ها :

_ از نور خورشید استفاده کنید:

شما می توانید در روزهایی که دمای هوا حداقل ۳۰ درجه سانتی گراد است از نور خورشید برای خشک کردن این میوه کمک بگیرید. همان گونه می دانید خشک کردن سیب با این روش چند روزی طول می کشد پس حتما قبل از انجام این کار، از ثابت بودن شرایط آب و هوا مطمئن شوید.

_خشک کردن سیب با استفاده از فر

یک روش سریع و آسان برای تهیه سیب خشک استفاده از فر است. شما برای این روش به شش ساعت زمان نیاز دارید. پس برای اینکار مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

1_ درجه فر را روی ۵۴ الی ۷۲ سانتی گراد قرار دهید و صبر کنید تا فر به خوبی گرم شود.

2_ یک کاغذ روغنی روی سینی پهن کنید و برش های سیب را با فاصله از یکدیگر روی آن بگذارید.

3_ برای جلوگیری از جمع شدن میوه ها در حین خشک شدن می توانید از یک توری گرد مخصوص پیتزا یا یک لاینر سیلیکونی استفاده کنید.

4_حواستان به سیب ها باشد و هر دو ساعت آن ها را بررسی کنید و تا زمانی که سمت بالایی سیب ها خشک شد، آن ها را پشت و رو کنید تا سمت دیگر آنها نیز خشک شود.

5_فر را خاموش کنید ولی سیب ها را بیرون نیاورید کمی در فر را باز بگذارید و اجازه دهید داخل آنها نیزخشک شود. و تا زمانی که سیب ها کاملا خشک نشدند آن ها را بیرون نیاورید.

_استفاده از دستگاه خشک کن

یکی دیگر از روش های بسیار ساده برای خشک کردن سیب، استفاده از دستگاه خشک کن است.  برای استفاده از آن، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید :

1_شما باید سیب های ورقه شده را با فاصله از یک دیگر روی سینی خشک کن بچینید. البته اکثر دستگاه های خشک کن دارای تنظیمات خشک کردن میوه هستند و برای خشک شدن میوه ها، کافی است دستگاه خشک شدن را روی این تنظیمات قرار دهید، اما اگر خشک کن این تنظیمات را نداشته باشد آن را روی درجه ۵۷ درجه سانتی گراد قرار دهید.

2_بعد از ۲۴ ساعت سیب ها را بررسی کنید، در صورتی که هنوز خشک نشده بودند، مجددا آن ها را داخل دستگاه خشک کن قرار دهید، برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد سیب ها هر ۶ الی ۸ ساعت یکبار آن ها را بررسی کنید.

 نکته : همانطور که می دانید مدت زمان خشک کردن سیب با خشک کن به ضخامت ورقه های سیب بستگی دارد.

_نحوه مراقب از سیب های خشک شده :

سعی کنید سیب های خشک شده را در ظرف های پلاستیکی درب دار بریزید، و برای اطمینان از خشک شدن کامل سیب ها در ظرف را به مدت ۳ تا ۵ روز باز بگذارید، در هفته اول، هر روز چند بار شیشه ها را تکان دهید تا اگر رطوبتی در سیب ها باقی مانده است از بین برود.