حمام نمک با نمک حمام

نمک حمام املاح معدنی ساییده شده ای است که خواص بسیاری دارد. نمک‌های حمام اخیراً بسیار محبوب شدند وهمچنین در صنعت سلامت و زیبایی مورد اقبال قرار گرفته اند.

حمام نمک با نمک حمام

حکیم نیوز: یکی از راه های موثر برای پاکسازی بدن که از آسان ترین و راحت ترین  روش ها در طب سنیت ایرانی است حمام نمک نام دارد.زیرا به راحتی در منزل با آب گرم و نمک و با استفاده از روغن با خاصیت ضد التهابی بدن را پاکسازی می کند.

نمک دریا انواع مختلف و متفاوتی دارد اما خواص آنها تقریباً مشابه با یکدیگر است. به طور کلی نمک درد‌های عضلانی را کاهش می دهد و در کنترل استرس بسیار تاثیرگذاراست.نمک حمام ابعاد و شکل‌های مختلفی دارد که براساس اندازه، رایحه‌ و رنگ‌ها دسته بندی می‌شوند. همانطور که اشاره شد نمک دریا در انواع و اشکال مختلف در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند و تنها تفاوتی که در بین نمک دریا به چشم می‌خورد و آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند وجود مواد معدنی و آلی در آنها است.

خواص حمام نمک برای درد پاها

بعد ازگذراندن یک روز طولانی تمام آنچه نیاز داریم رسیدن به خانه، دراز کشیدن است.اما یک راه و روش بهتری برای رفع و دفع خستگی وجود دارد؛ و آن قرار دادن پاها را در یک ظرف آب گرم و نمک حمام  است. با این کارهم به بدن آرامش می رسانید و سلامتی پاها را تامین می‌کنید.

نمک حمام چیست و چه خواصی دارد؟

نمک حمام املاح معدنی ساییده شده ای است که خواص بسیاری دارد. نمک‌های حمام اخیراً بسیار محبوب شدند وهمچنین در صنعت سلامت و زیبایی مورد اقبال قرار گرفته اند. در با مهم‌ترین خواص نمک حمام آشنا می‌‌شویم:

_آرامش دهنده 

علت عمده ای که اغلب مصرف کنندگان نمک حمام دوست دارند؛ ویژگی آرامش بخش بدن است. به لطف میزان زیاد منیزیمی که در آن موجود است عضلات  نرم می شوند و درنتیجه گردش خون  بهبود می یابد.

_سم‌زدا

همچنین،نمک حمام یکی از روش‌های درمانی برای سم‌زدایی است. همانطور که می دانید پوست یکی از محل‌های تجمع سمومی است که از فعل و انفعالات‌ بدن به وجود آمده است. به همنی خاطر یکی از راه های آسان و خوب برای شستن آلودگی سطح پوست نمک حمام است. برای اینکار می‌توانید وان را پر ازآب گرم کنید، درآن نمک حمام بریزید و چند قطره  روغن طبیعی مورد علاقه خود در آن بچکانید تا به خارج کردن سمومو و آلودگی از منافذ پوست شما کمک کند.

_تنظیم کننده هورمون‌ها

منیزیم فواید دیگری هم دارد که از جمله آنها داشتن خواب راحت و ضربان قلب منظم‌تراست و همچنین میزان هورمون‌ها را کنترل می‌کند.همچنین گوگرد موجود در نمک حمام هم خواص بسیاری دارد و می‌تواند به تولید آنتی اکسیدان کمک کند.آنتی‌اکسیدان یکی از عوامل مهم اصلی بدن است که نقش بزرگی را در فعالیت‌های شیمیایی حیاتی بدن ایفا می کند.

_لایه بردار و اسکراب

یکی دیگر ازظرفیت های حمام نمک ویژگی لایه‌بردار بودن آن است که بسیار مورد توجه قرار دارد. برای اینکار می توانید مقدار کمی از نمک حمام  را با روغن‌ بادام ترکیب کنید و محول به دست آمده را به آرامی روی پوست صورت و بدن خود بکشید. انجام مداوم این کار باعث از بین رفتن سلول‌های مرده پوست می‌شود.

زهرا سلیمانی