تدابیر طب سنتی برای کاهش تب:

خونسرد باشید همه چیز تحت کنترل است

ﮔﺮﭼﻪ ﺗﺐ ﺧﻔﻴﻒ مشکلات جدیدی را به وجود نمی آورد اما افزایش زیاد درجه حرارت بدن ، سبب تشنج  می شود و بسیار خطرناک است از این رو باید تب را درمان نمود .

خونسرد باشید همه چیز تحت کنترل است

حکیم نیوز: کافی است این روزها کمی دمای بدنمان از حد معمول بیشتر باشد، آن وقت است که بیش از هرچیز بیم ابتلا به کرونا گریبانمان را می گیرد و بعد با یک ترس عجیب و غریب دست و پنجه نرم می کنیم این درحالی است که در دانش پزشکی تب به بالا رفتن دمای بدن بیش از 38 درجه اطلاق می شود. ﺗﺐ بخشی از مکانیسم دفاعی بدن است که ﺑﻪ ﺩﻻﻳﻞ ﻣﺨﺘﻠﻒ مانند ﻋﻔﻮﻧﺘﻬﺎ ، ﺑﺪﺧﻴﻤﻲ ﻫﺎ ،ﺍﺧﺘﻼﻻﺕ ﺭﻭﻣﺎﺗﻮﻟﻮﮊﻳﻚ و ﻋﻠﻞ ﺩﺍﺭﻭﻳﻲ ﻭ ... بروز پیدا می کند . تب گاهی ناراحت‏ کننده و دردناک است، اغلب در شب بدتر می‏شود و سبب برهم خوردن خواب شبانه خواهد شد.

ﺍﮔﺮﭼﻪ ﺗﺐ ﺧﻔﻴﻒ مشکلات جدیدی را به وجود نمی آورد اما افزایش زیاد درجه حرارت بدن ، سبب تشنج  می شود و بسیار خطرناک است از این رو باید تب را درمان نمود . برای درمان تب ، داروهای شیمیایی و درمان های خانگی فراوانی وجود دارد . اکنون با نسخه های گیاهی که برخواسته از دل طبیعت است و از قدیم به عنوان تب بر استفاده می شد آشنا می شویم:

استفاده از ویتامین C

مرکباتی مثل لیمو، پرتقال، گریپ فورت و.. همه به دلیل دارا بودن ویتامین سی و خاصیت آنتی باکتریال ویتامین سی در درمان تب موثر و مفید هستند.

از اسفناج تا هندوانه

اسفناج خاصیت ضد تب دارند و به دفع مواد ضائد بدن کمک می کند. هندوانه هم به دلیل ادرار آور بودن سبب دفع عفونت می شود و از همین رو در کنار آب هویج تازه می تواند تب بر خوبی به حساب بیاید.

یک روش قدیمی اما مؤثر

همه ما اسم پاشویه را در طول زندگیمان شنیده ایم این روش امروزه جزو روش های درمانی است که می تواند تب های بالای منتهی به تشنج را کنترل کند، کافی است یک تکه پارچه یا حوله را درون آب سرد قرار دهید ،آب اضافی آن را بچلانید و در قسمت هایی مانند؛ زیر بغل ، پا و دست ، قرار دهید که باعث کاهش درجه حرارت بدن میشود.همچنین میتوانید زمانی که تب کمی بالاتر است ، این پارچه را روی پیشانی و یا گردن خود قرار دهید و یا برای آرام کردن بدن خود، با آب ولرم دوش بگیرید. به هرحال هنگام تب قبل از هرچیز سعی کنید دمای بدن را کنترل کنید از آب سرد استفاده نکنید، سبزی و میوه بخورید و یکی دو روز در خانه بمانید تا بدنتان به شرایط قبل بازگردد.