متخصص طب ایرانی مطرح کرد

درخواست استفاده از طب سنتی در بیمارستان ها برای مقابله با کرونا

یک متخصص طب سنتی گفت: ما درخواست داریم حداقل در یکی از بخش های بیمارستانی کرونا بتوانیم از روش‌های موفق رایج طب مکمل برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم؛ اما متاسفانه این درخواست تا به امروز با مخالفت وزارت بهداشت مواجه بوده است.

درخواست استفاده از طب سنتی در بیمارستان ها برای مقابله با کرونا

به گزارش حکيم نيوز: دکتر مهدی فهیمی، پزشک و متخصص طب ایرانی در رابطه با علت عدم بهره‌‌ گیری از ظرفیت طب مکمل در درمان بیماران کرونایی بيان کرد: کرونا در بسیاری از افراد باعث بروز تب می‌‌شود؛ افرادی که طبع سرد و غلبه سودا دارند، یا بلغم در بدن آن‌ ‌ها زیاد است در صورت ابتلا به کرونا و تب کردن، اخلاط سرد در بدن‌‌ شان، فساد می‌‌یابد و بلغم و سودای غلیظ در ریه، کلیه و کبد ایجاد می‌‌شود و احتمال مرگ فرد افزایش می‌‌یابد.

اين متخصص طب مکمل خاطرنشان کرد: مصرف سوپ ‌‌ها، آش‌‌ها و ترکیبات پاک‌‌کننده کبد و از بین ‌‌برنده‌‌های سودا و بلغم سبب از بین رفتن جرم‌‌های آسیب ‌‌زا از بدن افراد می‌‌شود. همچنين وي بر اين باور است که استرس، باعث افزایش جرم ‌‌های غلیظ در بدن شده و بدن را مستعد ابتلا به کرونا می‌‌کند.

به گفته فهيمي میوه‌‌هایی مانند انار، زرشک و زغال‌اخته باعث پاک‌سازی کبد می‌‌شوند؛ استنشاق و مصرف عرق‌‌های گرم مانند عرق آویشن یا نعنا، ریه‌‌ها را گرم نگه می‌‌دارد و مانع از عفونی‌‌شدن آن می‌‌شود؛ همچنین مصرف دمنوش‌‌هایی مانند خارمریم، قاصدک، بابونه و گل‌ختمی باعث ارتقای سیستم ایمنی بدن می‌‌شود.

اين متخصص طب مکمل در ادامه به بيان اهميت گرم نگه داشتن سطح بدن پرداخت و بيان کرد: یکی از علل بروز بدن‌‌درد، این است که حرارت از سطح بدن به اندام‌‌های داخلی مانند کبد مهاجرت می‌‌کند و سطح خارجی بدن کم‌‌خون می‌‌شود؛ ماساژ دادن کتف، کمر و بدن با روغن‌‌های گرم، باعث افزایش گردش خون محیطی می‌‌شود و به کاهش بدن‌‌درد کمک می‌‌کند.

فهيمي در پايان با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت طب مکمل در درمان بیماران کرونا اظهار کرد: ما درخواست داریم حداقل در یکی از بخش های بیمارستانی کرونا بتوانیم از روش‌های موفق رایج طب مکمل برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم؛ اما متاسفانه این درخواست تا به امروز با مخالفت وزارت بهداشت مواجه بوده است.