یک متخصص طب ایرانی گفت:

درمان کلی برای فشار خون نداریم

درمان کلی برای فشارخون در طب ایرانی وجود ندارد اما یک روش کلی که در طب نوین و طب سنتی ایرانی وجود دارد، محدود کردن وعده های غذایی و کم کردن میزان مصرف مواد خوراکی است.

درمان کلی برای فشار خون نداریم

حکیم نیوز: دکتر فاضله حیدریان متخصص طب ایرانی، درباره درمان فشار خون با بهره گیری از روش های طب سنتی بیان کرد: فشارخون در طب سنتی ناشی از پر بودن بدن و امتلاء است، امتلاء بدن خود می تواند ناشی از وجود نداشتن مواد مغذی خوب در بدن باشد و همچنین ممکن است ناشی از مصرف زیاد مواد غذایی و نبود فعالیت کافی و البته کم تحرکی باشد که موجب انباشت مواد زائد در بدن می شود.

وی افزود: نوع روش های درمان فشار خون با توجه به علل ذکر شده متفاوت است، بنابراین درمان کلی برای فشارخون در طب ایرانی وجود ندارد اما یک روش کلی که در طب نوین و طب سنتی ایرانی وجود دارد که آن، محدود کردن وعده های غذایی و کم کردن میزان مصرف مواد خوراکی است. همچنین استفاده از غذای سالم و ورزش و فعالیت مداوم است کمک موثری در روند بهبود این بیماری دارد.

حیدریان افزود: باید توجه داشته باشید فردی که مزاج سرد و خشک دارد، ممکن است مشکل فشار خون آن فرد ناشی از سرد و خشکتر شدن مزاجش باشد. بنابراین برای درمان فشار خون ابتدا باید عوامل ایجاد کننده بیماری را در افراد مختلف بررسی شود تا بتوان درمانی برای آن داشت.

وی گفت: همچنین افراد با اصلاح سبک زندگی و ایجاد سبک زندگی سالم تر و رعایت عوامل موثری مانند؛ فعالیت کافی، خواب شبانه منظم نرعایت باید ها و نباید های مصرف مواد خوراکی می توانند از ابتلاء به این بیماری خاموش پیشگیری کنند.

این متخصص طب سنتی ایرانی تصریح کرد: به طور معمول بسیاری از افرادی که به تازگی مبتلا به بیماری فشار خون شده‌اند با رعایت این عوامل می توانند آن را  کنترل و درمان کنند، اما به شرطی که رایزر فشارخون آنها عدد بالایی، یعنی روی اعداد 17 ، 18 نباشد.

وی در انتها تاکید کرد: لازم به ذکر است، بیماران مبتلا به فشار خون  پیش از شروع روش های مراقبتی، چکاپ بشوند تا بیماری قلبی نداشته باشند.

زهرا سلیمانی