دکتر مجید ابهری:

در دوران کرونا نباید جدایی ها طولانی شود

ما مردم مسلمان ایران به زندگی عاطفی افتخار می کنیم و باید در این دوران به فکر نیازمندان باشیم کسانی که توانایی تهیه نان برای سفره خود ندارند به بهانه کرونا نباید نیازمندان و فقرا را فراموش کنیم.

در دوران کرونا نباید جدایی ها طولانی شود

حکیم نیوز: دکتر مجید ابهری آسیب‌شناس و رفتارشناس اجتماعی مطرح کشورمان به بررسی عوارض سبک زندگی جدید در دوران کرونا و پساکرونا و درمان آلام این روزها پرداخت و گفت: در دوران گسترش کرونا مردم ما برای نخستین‌بار شاهد سبک خاصی از زندگی بودند، جدایی از یکدیگر، پیدا کردن فاصله با عزیزان، عدم تماس حضوری و زندگی تصویری و مجازی باعث شد فاصله عاطفی زیادی بین مردم ایجاد شود.

وی افزود: موضوع خودداری از تماس با دیگران یا حفظ فاصله اجتماعی مسئله دیگری است، تعداد قابل‌توجهی از مردم دستورات بهداشتی را رعایت می‌کنند اما متأسفانه بخش دیگری توجه دیگری به این مسائل ندارند؛ اگر توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به‌طور دقیق رعایت شود به‌زودی و به یاری خدا شاهد ریشه‌کنی این بیماری هستیم.

ابهری با بیان این مسئله که کرونا رفتارهای اجتماعی را تحت تأثیر خود قرار داده گفت: متأسفانه در این کشمکش‌ها کادر درمانی جان شیرین خود را تقدیم پیشگاه هم‌وطنان کردند و برای حفظ سلامتی و درمان مردم دست از جان خود شستند سبک زندگی خاص کرونا در هفته‌ها و ماه‌های اخیر باعث کمتر شدن ترددها و پریشانی جمع‌های خانوادگی به‌واسطه شرایط شده است این موارد باید با دید رفتارشناسی نگریسته شود.

وی سبک زندگی دوران کرونا را روش خاص جدایی و دور بودن از یکدیگر برای سلامت خود و عزیزان دانست و تصریح کرد: باید بدانیم در این دوران به بهانه کرونا نباید جدایی ها بسیار طولانی شود بلکه از طریق ابزارهای نوین می توانیم از حال یکدیگر جویا شویم.

این رفتارشناس و جامعه شناس در پایان گفت: ما مردم مسلمان ایران به زندگی عاطفی افتخار می کنیم و باید در این دوران به فکر نیازمندان باشیم کسانی که توانایی تهیه نان برای سفره خود ندارند به بهانه کرونا نباید نیازمندان و فقرا را فراموش کنیم.