الهیان:

به جای کارشکنی در مسیر تلاش های وزارت بهداشت، باید به این وزارتخانه کمک کرد

نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس گفت:در شرایط بحران بیش از آنکه در مسیر تلاش وزارت بهداشت، کارشکنی صورت بگیرد باید به شخص وزیر بهداشت و معاونین وی کمک شود تا با اراده و عزم جدی و با مشارکت نخبگان، بتوانند هرچه سریع‌‌تر، وضعیت بحرانی موجود را سر و سامان ببخشند.

به جای کارشکنی در مسیر تلاش های وزارت بهداشت، باید به این وزارتخانه کمک کرد

به گزارش حکیم نیوز: دکتر زهره الهیان،  نایب رئیس فراکسیون طب سنتی خانه ملت در واکنش به استعفای رضا ملک‌‌زاده بیان کرد: استعفای آقای دکتر ملک‌‌زاده همراه با انتقادات جدی ایشان به وزیر محترم بهداشت مطرح شد؛ در صورتی که یکی از معاونین که مجلس نسبت به عملکرد او انتقاد جدی داشته، خود جناب آقای دکتر ملک‌‌زاده است.

وی در واکنش به مخالفت صریح ملک‌ ‌زاده با طب سنتی در متن استعفایش عنوان کرد: متأسفانه چندی پیش نیز مشاهده کردیم که نامه وی مبنی بر برچیده شدن علم طب سنتی که بسیار شتا‌‌ب ‌‌زده نوشته شده بود، منتشر شد و تلاش شده بود امضای برخی انجمن‌‌های علمی نیز با این نامه همراه شود.

الهیان خاطرنشان کرد: موضع ملک زاده نسبت به طب سنتی موضعی غیرعلمی است؛ با توجه به ظرفیت علمی کشور در زمینه طب سنتی و کاربرد داروهای گیاهی، اظهارات وی غیرعالمانه‌‌ است و گواه این حرف بنده نیز این است که ما در تولید علم و ارائه مقالات علمی در مجلات معتبر علمی جهان در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی در رتبه پنجم کل دنیا قرار داریم.

این نماینده مجلس ادامه داد: در شرایطی که کل کشور درگیر بحران کروناست، به شدت نیاز است از هر ظرفیتی برای پیشگیری و درمان کرونا استفاده شود؛ طب سنتی دارای ظرفیت آکادمیک و علمی است که در شرایط حاضر، می‌‌تواند به کمک پیشگیری و درمان بیماران کرونایی بیاید و در این شرایط، زدن ریشه این علم منحصر به فرد که در ایران، پیشینه هفت هزار ساله دارد، نوعی رویکرد غیرعلمی و شتاب‌‌ زده است و قاعدتاً این نوع نگرش آقای دکتر ملک‌‌زاده، مورد انتقاد جدی مجلس قرار گرفته است.

نایب رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از شخصیت‌‌های علمی و سیاسی برخی رفتارها انتظار نمی‌‌رود، تأکید کرد: در شرایط بحران بیش از آنکه در مسیر تلاش وزارت بهداشت، کارشکنی صورت بگیرد باید به شخص وزیر بهداشت و معاونین وی کمک شود تا با اراده و عزم جدی و با مشارکت نخبگان، بتوانند هرچه سریع‌‌تر، وضعیت بحرانی موجود را سر و سامان ببخشند.

وی تصریح کرد: مواضع تند و غیرعالمانه از سوی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، به هیچ‌‌وجه از سوی مجامع آکادمیک پذیرفته شده نیست و از سوی مردم نیز این مواضع مورد نقد قرار می‌‌گیرد و مجلس نیز در قبال چنین اظهاراتی، منتقد آقای ملک‌‌زاده و سایر جریان‌‌هایی است که به دلایلی مشخص در حال تضعیف وزیر محترم بهداشت هستند.