در گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه کرمان بررسی شد: خواص شنبلیله در طب سنتی

اگر سری به سبزی فروشی بزنیم در کنار تمام سبزی هایی که کنار هم چیده شده بوی خوش شنبلیله، این گیاه را از سایر سبزی ها متمایز می کند

در گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه کرمان بررسی شد: خواص شنبلیله در طب سنتی

به گزارش حکیم نیوز؛ محبوبه رئیس زاده، متخصص داروسازی طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درخصوص این گیاه پرمصرف در بین خانواده های ایرانی اظهار داشت: گیاه شنبلیله از خانواده باقلائیان است و در منابع  طب سنتی  ایران از آن با نام حلبه یاد شده است.

وی ضمن بیان این که گیاه شنبلیله، جزء گیاهان بومی ایران است، گفت: قسمت مورد استفاده این گیاه، برگ و دانه‌های آن است. شنبلیله سرشار از مواد معدنی، ویتامین‌های گروه ب، ث و آ و همچنین اسیدفولیک، پروتئین، ساپونین‌های استروئیدی و فیتواستروژن است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این که در منابع طب سنتی به خواص متعدد این گیاه اشاره شده است، خاطر نشان کرد: دم کرده دانه شنبلیله همراه با عسل به خروج ترشحات دستگاه تنفسی، بهبود سرفه، تنگی نفس و گرفتگی صدا کمک می‌ کند به ویژه زمانی که همراه با پرسیاوشان مصرف شود.

وی افزود: شنبلیله به دلیل ترکیبات موسیلاژی، مسهل بوده و در درمان مشکلات معده، بواسیر و تنقیه امعاء مؤثر است. پخته شده شنبلیله به تسهیل زایمان کمک می ‌کند. همچنین ادرار آور و قاعده آور است پس باید از مصرف آن در دوران بارداری پرهیز کرد.

به گفته رئیس زاده مداومت در خوردن دانه شنبلیله سرشته با آرد گندم و شکر منجر به چاق شدن بدن می‌شود. همچنین استفاده از پودر این گیاه به صورت موضعی در درمان سوختگی آتش، لکه‌های پوستی، ترک‌ های ناشی از سرما، کجی ناخن، جلوگیری از ریزش مو و همچنین نیکو کردن رنگ رخسار کاربرد دارد.

این داروساز طب سنتی در ادامه تاکید کرد: شستن موی سر با آب جوشانده شنبلیله منجر به مجعد شدن مو و مانع از تولد شپش در سر می‌شود. همچنین تحقیقات جدید نشان داده است که دانه شنبلیله منجر به افزایش شیر در مادران شیرده و همچنین کاهش قند خون می‌شود و به دلیل وجود فیبر محلول، به کاهش کلسترول کمک می‌کند.

رئیس زاده اظهار داشت: مزاج شنبلیله در طب سنتی گرم و خشک است پس لازم است که در افراد گرم مزاج همراه با ترکیبات سرد مزاج مانند سکنجبین ترش، انار می خوش، برگ کاسنی، اسفناج یا خُرفه مصرف شود.

وی در پایان راجع به مضرات، مصرف شنبلیله در دوزهای بالا و طولانی مدت هشدار داد و تأکید کرد: افراد در مصرف دوز‌های بالا و طولانی مدت شنبلیله بایستی به عوارض و تداخلات دارویی آن توجه داشته باشند.