در گفتگو با متخصص طب ایرانی مطرح شد: تنفس عمیق عامل مؤثر در تقویت سیستم ایمنی بدن

دکتر راضیه بنی میبدی: در فصل تابستان غذای خیلی گوشتی و با طبع گرم باعث گرمای بیشتر بدن شده و باید غذای سبک و با طبع خنک مصرف شود

در گفتگو با متخصص طب ایرانی مطرح شد:  تنفس عمیق عامل مؤثر در تقویت سیستم ایمنی بدن

به گزارش حکیم نیوز؛ تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از موضوعاتی است که در این روزهایی کرونایی مورد توجه اطبا و حکمای طب سنتی قرار گرفته است دکتر راضیه بنی میبدی متخصص طب سنتی و عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی اردکان با اشاره به اهمیت ورزش اظهار داشت: مهم‌ترین اصل ضروری سلامتی در طب ایرانی، ورزش است که متاسفانه در روز‌های قرنطینه کاهش آن باعث بروز بیماری‌های جدید شده است.

وی خاطرنشان کرد: تنفس عمیق عامل موثری در تقویت سیستم تنفسی و بدن است؛ همچنین باید از خوردن غذای غلیظ، بودار، سرخ شده، تحریک کننده و غذایی که هضم سختی دارد پرهیز کرد. از مصرف غذا‌های سنگین مانند حلیم، کشک بادمجان و کله پاچه پرهیز و غذای سبک و مفید استفاده شود.

بنی میبدی ضمن گریز به تأثیر طبع خوراکی ها در تقویت سیستم دفاعی بدن ادامه داد: در فصل تابستان غذای خیلی گوشتی و با طبع گرم باعث گرمای بیشتر بدن شده و باید غذای سبک و با طبع خنک مصرف شود.

این متخصص طب سنتی ایرانی، افزود: یک نوشیدنی خوب در این روز‌ها شربت تخم بالنگو یا تخم شربتی است که باید یک استکان آب، یک قاشق مرباخوری عسل، ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری گلاب و یک قاشق غذا خوری تخم بالنگو با هم ترکیب و ۲۰ دقیقه پس از آمیختن نوشیده شود.

وی در پایان تأکید کرد: شیره بادام تنها یا ترکیبی که ۱۲ تا ۱۰ عدد مغز بادام درختی شیرین یک شب در آب خیسانده و پوست گرفته شود و همراه با یک لیوان آب ولرم در مخلوط کن همگن شود و با افزودن یک قاشق مرباخوری عسل بنوشید، ۷ تا ۵ عدد مغز پسته یا یک قاشق مربا خوری پودر نارگیل می‌توان به این مخلوط اضافه کرد، متخصص طب ایرانی گفت: مغز بادام، فندق، پسته و خشکبار شامل مویز، کشمش، توت خشک و انجیر در برنامه غذایی گنجانده شود.