در گفتگو با متخصص طب ایرانی مطرح شد: توصیه پزشکان طب سنتی افزایش ایمنی بدن در مقابل کروناست

با شیوع کرونا باور‌های غلطی در جامعه حاکم شد که از آن جمله خوردن غذا‌های گرم بیش از اندازه است و این امر یک باور و تصور غلط است

در گفتگو با متخصص طب ایرانی مطرح شد: توصیه پزشکان طب سنتی افزایش ایمنی بدن در مقابل کروناست

به گزارش حکیم نیوز؛ مصرف مواد غذایی متناسب با مزاج افراد باعث افزایش قدرت دفاعی بدن در مقابل ویروس کرونا می شود، مریم نواب زاده متخصص و مدرس طب سنتی با اشاره انواع مزاج ها گفت: افراد دارای مزاج تر، افراد دارای پوست نرم و دارای انعطاف پذیری هستند و افراد دارای مزاج خشک افرادی با پوست سفت یا خشک هستند.

وی افزود: این مزاج‌ها دارای علائم متفاوت در داخل بدن هستند و همچنین باعث بروز رفتار‌ها و خلق و خو‌های متفاوت در افراد می‌شوند.

این مدرس طب ایرانی عوامل مختلفی را در ایجاد و شکل گیری مزاج مؤثر دانست و تصریح کرد: از جمله عوامل تأثیرگذار در مزاج افراد می توان به ژنتیک، محیط، تغذیه و آب و هوا اشاره کرد.

وی با بیان اینکه سوء مزاج حاکم بر بدن می‌تواند ایمنی فرد را تضعیف کند، تصریح کرد: تجربه ثابت کرده که در سوء مزاج های تری، ویروس کرونا عارضه دارتر است که البته این امر نیازمند پژوهش‌های بیشتر است، این سوء مزاج در افرادی است که چاقی عارضی دارند و در مناطق رطوبتی این نوع چاقی بیشتر است.

این متخصص و مدرس طب ایرانی خاطرنشان کرد: در افراد پیر و سالمند مزاج به سمت سردی است و این افراد در آب و هوای سرد عارضه دارتر هستند.

وی با بیان اینکه جوانان که بیشتر مزاج گرم و خشک دارند در آب و هوای گرم و خشک یا تابستانی عارضه دارتر هستند، تصریح کرد: افرادی که مزاج گرم و خشک دارند، در فصل گرم و خشک با ورزش سنگین دچار سوء مزاج بدی می‌شوند و این امر، ضعف ایمنی ایجاد می‌کند براساس تاکیدات طب سنتی؛ ورزش نیز باید متناسب با مزاج فرد صورت گیرد.

نواب زاده خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا باور‌های غلطی در جامعه حاکم شد که از آن جمله خوردن غذا‌های گرم بیش از اندازه است و این امر یک باور و تصور غلط است، تصور دیگر این است که افراد فکر می‌کنند، چون بیمار شدند باید زیاد غذا بخورند که این امر نیز اشتباه است.

وی ادامه داد: طبیعت بدن به گونه‌ای است که وقتی فرد دچار بیماری شد، بی اشتها می‌شود که این امر نشان دهنده دفاع بدن در مقابل ویروس یا میکروب است. در این موارد باید از میل کردن غذا‌های ثقیل و دیر هضم جلوگیری کرد و مایع درمانی و خوردن غذا‌های زود هضم می‌تواند در بهبود سریع‌تر بیماری کرونا کمک کننده باشد.

این متخصص طب ایران در ادامه تصریح کرد: آنچه که باید به آن توجه کرد این است که مصرف زیاد خوراکی های با طبع گرم، عوارض بسیاری  دارد و مواد غذایی مصرفی نباید بسیار گرم و یا بسیار سرد باشند.

وی گفت: مصرف زیاد ادویه‌های گرم و خشک، خشکی آور بوده و باعث ایجاد هیجانات عصبی می‌شود، مهم‌ترین توصیه پزشکان طب سنتی برای مقابله با ویروس کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است.

نواب زاده با پرخوری را یکی از عوامل تضعیف سیستم ایمنی بدن دانست و خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند با بهره‌گیری از اصول طب سنتی با استفاده از ویژگی‌های بدنی خود به مقابله با ویروس‌ها بروند.