دلمه سبزیجات؛ نوآوری در دستور پخت دلمه

معمولا هنگامی که سخن از دلمه به میان می آید، اولین چیزی که در ذهنمان تداعی می‌شود معرفی ترین نوع آن یعنی درست کردن دلمه با برگ مو است. اما گفتنی است که دلمه را علاوه بر برگ مو می توان با انواع مختلف سبزی­جات و صیفی‌جات مانند بادمجان، گوجه، کدو خورشتی، فلفل دلمه­ای، سیب زمینی، کلم برگ و... تهیه نمود.

دلمه سبزیجات؛ نوآوری در دستور پخت دلمه

به گزارش حکیم نیوز: معمولا هنگامی که سخن از دلمه به میان می آید، اولین چیزی که در ذهنمان تداعی می‌شود معرفی ترین نوع آن یعنی درست کردن دلمه با برگ مو است. اما گفتنی است که دلمه را علاوه بر برگ مو می توان با انواع مختلف سبزی­جات و صیفی‌جات مانند بادمجان، گوجه، کدو خورشتی، فلفل دلمه­ای، سیب زمینی، کلم برگ و... تهیه نمود. این مواد نیز به مانند برگ مو علاوه بر خوش طعم کردن غذا فواید بسیاری را برای مشتریان پروپا قرص دلمه به همراه دارد. در ادامه به معرفی طرز تهیه دلمه سبزیجات و برخی فوت و فن های خاص طبخ آن می پردازیم.

مواد لازم

بادمجان دلمه‌ای: ۲ عدد

فلفل دلمه‌ای رنگی: ۲ عدد

گوجه فرنگی درشت: ۲ عدد

پیاز خرد شده: ۱ عدد

روغن: ۱ پیمانه

گوشت چرخ‌کرده: ۲۰۰ گرم

رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق غذا خوری

لپهپخته: ۱/۲ پیمانه

برنج: ۱ پیمانه

تره، جعفری، شوید، ریحان، مرزه و ترخون: هرکدام یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه

۱- برای آماده کردن مواد داخل دلمه‌ها پیاز را سرخ کنید، سپس زردچوبه و بعد گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و خوب به همراه پیاز تفت دهید و بعد هر ادویه دلخواهی را می‌توانید اضافه کنید.

2- حالا نوبت اضافه کردن سبزی خرد شده است. خوب مواد را مخلوط کرده و سرخ کنید و اگر دووست دارید کمی رب گوجه فرنگی بزنید. اجاق را خاموش کرده و تابه را کنار بگذارید. برنج را بشویید و به همراه یک پیمانه آب با مقداری روغن روی حرارت بگذارید. نمک و فلفل را هم اضافه کنید و برنج را به صورت کته بپزید تا جایی که آب برنج کم شده و نیم پز شود. حالا برنج نیم پز را به گوشت اضافه کرده و خوب مخلوط کنید مایه داخل دلمه‌ها آماده است.

3- دلمه فلفل و گوجه فرنگی: فلفل دلمه‌ای را شسته و سر آن را به شکل در جدا کرده، داخل آن را از تخم و لایه‌های سفید تمیز کنید تا به شکل یک کاسه خالی دربیاید. داخل فلفل دلمه‌ای را با مواد دلمه پر کنید و در آن را بگذارید داخل گوجه فرنگی‌ها را هم همین طور پر کنید.

4- دلمه پیاز: برای درست کردن دلمه پیاز آن را پوست بگیرید و از یک سمت به صورت عرضی یک شکاف عمیق بزنید و در مقداری آب جوش و نمک پیاز را قرار دهید تا کمی نرم شود. وقتی که پیاز نرم شد آن را از آب جوش خارج کنید و زیر آب سرد بگیرید. پیاز خنک شده را از هم باز کرده ورقه ورقه کنید. داخل هر ورقه را از مواد دلمه پر کرده و برگ پیاز را به شکل بقچه یا لوله‌ای بپیچید.

5- حالا که همه دلمه‌ها آماده شدند در ته ظرف مورد نظر یک لایه برگ دلمه چیده بعد دلمه‌ها را در ظرف بچینید. بهتر است که دلمه‌ها فقط در یک سطح چیده شوند و روی هم نیایند. رب را در ماهیتابه‌ای همراه با نمک و فلفل و کمی آب به شکل سس درآورده روی دلمه‌ها بریزید و اجازه دهید با شعله ملایم حدودا ۲ ساعت بپزد.