یک متخصص طب ایرانی گفت:

دیسک کمر با اصلاح سبک زندگی درمان می شود

در طب ایرانی راهکارهایی برای برای درمان و تقویت عضلات ذکر شده است که اولین روش برای درمان این دیسک کمر پاکسازی بدن برحسب وجود ماده زائد در بدن افراد مبتلا است.

دیسک کمر با اصلاح سبک زندگی درمان می شود

حکیم نیوز: رقیه زارع متخصص طب سنتی ایرانی درخصوص درمان دیسک کمر گفت: جراحی کردن تنها راه درمان دیسک کمر نیست و می توان با استفاده از راه حل های طب ایرانی، درد های ناشی از دیسک کمر را درمان کرد وماهیچه‌های اطراف دیسک را تقویت کرد تا مشکل دیسک کمر به طور کامل برطرف شود.

وی افزود: معمولا علت اصلی دیسک کمر و دردهای عضلانی و اسکلتی معمولا سبک زندگی نادرست است اما این تنها علت درد کمر نیست عوامل دیگری در ایجاد این عارضه موثر است که ازجمله آنها؛ فعالیت بدنی کم، ضعف نقاط عضلانی، داشتن وزن بالا، رژیم نادرست ومصرف بیش ازحد ترشی و سرکه های صنعتی است.لازم به ذکراست افرادی که اختلالات هورمونی، دیابتی و تروییدی دارند بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

زارع بیان کرد: در طب سنتی ایرانی راهکارهایی برای درمان و تقویت عضلات ذکر شده است که اولین و بهترین روش، پاکسازی بدن برحسب وجود ماده زائد در بدن فرد مبتلا است.

وی گفت: برای پاسکازی بدن در متون طب سنتی ابتدا اصلاح سبک زندگی و متناسب سازی فعالیت روزانه با سیستم بدنی توصیه شده است که این کار در جهت تقویت عضلات کمر و شکم بسیار موثر است. همچنین خونگیری روش دیگری است که برای فرد مبتلا به دیسک کمر انجام می شود.

وی در ادامه گفت: همچنین ماساژ درمانی نیز برای درمان دیسک با انواع روغن های گرم و فعالیت بدنی که معرض آفتاب باشد نیز توصیه می شود زیرا حرارت درونی بدن را افزایش داده و در روند درمان بیماری کمک کننده است.

وی در انتها افزود: معمولا افرادی که دچار درد و دیسک کمر هستند دچار یبوست می شوند به همین دلیل در مرحله پاکسازی و اصلاح سبک زندگی این عوارض باید برطرف بشوند.

زهرا سلیمانی