راهکارهای طب سنتی برای کاهش میزان عصبانیت و غم

طب سنتی به افراد توصیه می کند، هنگام عصبانیت ابتدا صحنه را ترک کرده، دست و صورت و حتی سر را بشویند و یک لیوان آب خنک بنوشند تا اعصاب آرامی پیدا کنند.

راهکارهای طب سنتی برای کاهش میزان عصبانیت و غم

حکیم نیوز: امروزه به دلیل شرایط خاص کرونا، اکثر خانواده های ایرانی بیش تر اوقات فراغت خود را در منزل سپری می کنند که این امر باعث افزایش میزان درگیری و دعواهای خانوادگی شده است. از سوی دیگر در این روزها بسیار از هموطنان مان درگیر بیماری منحوس کرونا هستند و تعداد زیادی از خانواده های ایرانی نیز داغدار عزیزان از دست رفته شان شدند این مسئله نیز باعث شده  جامعه ایرانی درگیر بسیاری از مشکلات روحی و روانی شود. در همین رابطه طب سنتی راهکارهایی را برای کنتزل و کاهش عصبانیت و غم و غصه ارائه می کند؛ در ادامه به بیان این راهکارها می پردازیم:

عصبانیت

اگر متوجه شدید در منزل اخلاق خوش ندارید و عصبانی مزاج هستید کلم، کاهو، بادنجان، لوبیا، آب دم کرده تیول و همچنین نوشیدن آب سرد برای شما مفید است. توصیه می شود هنگام عصبانیت ابتدا صحنه را ترک کرده، دست و صورت و حتی سر را بشویید و یک لیوان آب خنک بنوشید تا اعصاب آرامی پیدا کنید.

طب سنتی توصیه می کند افراد برای درمان کاهش عصبانیت خود روزی سه بار آب خنک را در کف دست تمیز شده خود ریخته و در بینی استنشاق کنند و بعد به اندازه یک عدس، انفیه را به وسیله نی یا شی مشابه، در هر سوراخ بینی بکشند و نیز آب هویج میل نمایند. همچنین افراد می توانند  10 گرم افسنطین، 50 گرم استوخدوس هندی و 100 گرم برگ خرفه را در یک لیتر آب پنج دقیقه بجوشانند و 20 دقیقه دم کنند. سپس صاف و شیرین کرده هر صبح، ظهر و شب یک فنجان از آن بنوشند.

همچنین متخصصین طب سنتی به افراد برای کاهش عصبانیت خود پیشنهاد می کنند، زیره کرمانی و افتیمون شامی از هر کدام 20 گرم، کرویا 10 گرم و زعفران دو گرم همه را نرم بسایند و هر روز صبح ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را کفلمه کنند.

غم و غصه

اگر فرد غمگینی هستید و به دلیل شرایط کرونایی زیاد غصه می خورید از بِه شیرین و رسیده، گلابی، رب انار، شربت ریحان کوهی، شیرگاو و همچنین آب دم کرده تیول مصرف کنید و از داروهای تقویت قلب و اعصاب نیز استفاده نمایید.

طب سنتی پیشنهاد می کند افراد خرفه، مسطکی رومی، سعدی هندی، قرنفل، زرمباد، بسباسه، سنبل الطیب، زرنب، جوز بویا، آمله مقشر و قاقله کبار از کدام 10 گرم مخلوط کرده و بسیار نرم بسایند، بعد با کمی عسل بدون موم آن ها را به صورت خمیر سفتی در اورده و قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه یک نخود بسازند و داخل مقداری آرد گندم ریخته که به یکدیگر نچسبند. بعد در یخچال نگهدارند و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنند.همچنین افراد می توانند پنج گرم زعفران، 20 گرم عود بلیسان، نارمشک، سعد کوفی، تخم گرفس، رزمباد، بادیان و فرنجمشک و برگ بو را با 500 گرم نبات ساییده شده مخلوط کرده و روزی یک قاشق شربت خوری از آن بخورند.

متخصصان طب سنتی نیز به افراد توصیه می کنند، سعد کوفی، قرفه، جوز هندی، بسیاسه، قرنفل و هیل قرابی از هر کدام 10 گرم، آمله مقشر، مسطکی رومی، گل محمدی و سنبل الطیب از هر کدام 20 گرم همه را مخلوط کرده و بسیار نرم بسایند، بعد با نیم کیلو عسل بدون موم مخلوط و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل نمایند.

منبع:

دایره المعارف گیاه درمانی ایران؛ احمد حاجی شریفی