راهکاری که خطر ابتلا به کرونا ویروس را تا 96 درصد کاهش می‌دهد

یک متخصص بیماری‌های عفونی اظهار داشت: زدن دو ماسک که شامل یک ماسک سفید و یک ماسک پارچه ای می شود خصوصاً در اماکن شلوغ مانند مترو و بی‌آرتی بسیار مفید است و 96 درصد امکان ابتلا را کاهش می‌دهد.

راهکاری که خطر ابتلا به کرونا ویروس را تا 96 درصد کاهش می‌دهد

به گزارش حکیم نیوز: دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری­های عفونی و عضو کمیته علمی کرونا در رابطه با ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی اظهار داشت: روش های درمان و پیشگیری کرونای انگلیسی مانند کرونای معمولی است، فقط اینکه فرم های شدید نوع انگلیسی بیشتر است که باز در مدیریت درمان آن تفاوتی ندارد.

به گفته وی هنوز کرونا دارو و درمان مشخصی ندارد و ما برای مبتلایان به ویروس جهش یافته هم همچنان از داروهای پروتکل درمانی  چون رمدسیور استفاده می کنیم.

مردانی در ادامه به بیان برخی از توصیه­های بهداشتی جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا پرداخت و بیان کرد: مردم برای محافظت از خود در برابر ویروس انگلیسی باید بیشتر خود را در برابر ویروس محافظت کنند و نسبت به رعایت موارد بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی دست و زدن ماسک از خانه تا خانه ، پرهیز از دورهمی ها و نرفتن به سفرهای غیر ضروری بیشتر احتیاط کنند.

عضو کمیته علمی کرونا در رابطه با مدت زمان ناقل بودن افراد مبتلا به کرونای انگلیسی خاطرنشان کرد: در خصوص اینکه مدت زمان ناقل بودن افراد در کرونای انگلیسی بیشتر است یا نه هنوز اطلاعات دقیقی وجود ندارد و برخی از اخباری که در مورد نوع جهش یافته کرونا در فضای مجازی آمده خیلی دقیق و علمی نیست.

این متخصص بیماری­های عفونی افزود: برخی از همکاران ما موارد تک گیر از کرونای انگلیسی در کودکان را هم دیده اند مثلاً طبق گزارشات در استان خوزستان دو تن از کودکان مبتلا به کرونای جهش یافته فوت شده اند.

وی زدن دو ماسک برای پیشگیری از کرونا را یکی از راهکارهای موثر برای محافظت در برابر ابتلا به کرونا دانست و توصیه کرد: زدن دو ماسک که شامل یک ماسک سفید و یک ماسک پارچه ای می شود خصوصا در اماکن شلوغ مانند مترو و بی آرتی بسیار مفید است و 96 درصد امکان ابتلا را کم می کند.

مردانی اضافه کرد: تحقیقات علمی نشان داده افرادی که عینک دارند، حتماً از عینک خود استفاده کنند زیرا زدن عینک 30 درصد افراد را در برابر ویروس کرونا محافظت می کند.

این متخصص بیماری­های عفونی با اشاره به اینکه هنوز در کمیته کشوری در مورد رنگ بندی شهرها به منظور  مسافرت مردم صحبتی نشده است، بیان کرد: با توجه به اینکه در اسفند ماه و نزدیک عید نوروز هستیم، مردم نباید شرایط را عادی بدانند و فقط باید خریدهای ضروری را انجام دهند. مثلاً اینکه افراد بخواهند برای خرید یک وسیله به چندین مغازه و مرکز خرید بروند، اصلا درست نیست.