یک متخصص طب ایرانی:

رعایت آداب تغذیه باعث پیشگیری از بیماری می‌شود

در طب سنتی ایرانی رعایت اصول تغذیه در وعده های افطار و سحر اهمیت ویژه ای دارد. در متون طب سنتی توصیه شده است، افراد روزه دار با یک نوشیدنی گرم افطارکنند که از نظر دما و مزاج رو به گرمی باشد

رعایت آداب تغذیه باعث پیشگیری از بیماری می‌شود

حکیم نیوز:  دکتر رقیه زارع متخصص طب سنتی ایرانی؛ در خصوص طب سنتی و روزه داری گفت: اگر افراد مانعی برای روزه داری ندارند بهتراست توصیه های طب سنتی  درغذا خوردن را که مورد تأکید جدی قرار گرفته، رعایت کنند اما اگرفرد مبتلا به بیماری های گوارشی باشد، باید پیش از شروع ماه مبارک رمضان حتما برای دفع و اصلاح بیماری اقدام نماید.

وی با در نظر داشتن شرایط اقیلم و آب و هوایی افراد برای روزه داری خاطرنشان کرد: در طب سنتی ایرانی رعایت اصول تغذیه در وعده های افطار و سحر اهمیت ویژه ای دارد. در متون طب سنتی توصیه شده است، افراد روزه دار با یک نوشیدنی گرم افطارکنند که از نظر دما و مزاج رو به گرمی باشد، مانند آب جوش و شیر به همراه با شیرینی های طبیعی همچون؛ خرما، انجیر، کشمش و عسل.

این متخصص طب ایرانی افزود: افرادی که  ضعف بدنی دارند بهتر است از شربت گلاب و زعفران استفاده بکنند که در طب سنتی آن را جلاب می نامند، طرز تهیه آن : سه پیمانه گلاب، یک پیمانه نبات و یا شکر و مقدار کمی زعفران آب شده است که پس از قوام آمدن مقدار کمی از این شربت را در آب ولرم حل کرده و در زمان افطار میل کنند.

وی تصریح کرد: بهتراست این محلول شیرین در ظروف شیشه ای نگهداری بشود و حداقل با فاصله نیم ساعت پس از نوشیدن، افطار کنید.

وی در ادامه گفت : توصیه می شود روزه داران برای افطاراز خوراکی های گرم مانند سوپ که حاوی غلات، حبوبات و سبزیجات است و یا انواع آش های بدون رشته مانند شله زرد، فرنی و ... استفاده بکنند؛ زیرا علاوه برهضم راحت و سبک مانع ازعطش در طول روز و بیماری های گوارشی و یبوست می شود.همچنین اگر افراد میل به مصرف غذا های نانی دارند بهتر است از نان های سبوس دار همراه با مقدار کمی پنیر و سبزی استفاده بکنند.

وی افزود: به افرادی که دچارعطش طولانی در طول روز می شوند توصیه می شود بین وعده  افطار تا سحر از میوه ها و سبزیجات تازه و انواع شربت ها مانند؛ شربت خاکشیر و  شربت آلو که حرارت مزاج بالایی دارند استفاده بکنند تا عطششان کمتر بشود.

زارع درانتها تاکید کرد: افرادی که پس از افطار شام میل می کنند بهتر است فاصله زمانی دو ساعت را رعایت بکنند و وعده شام را مقدارکمی میل کنند که در وعده سحر اشتها داشته باشد و دچار سو هضم نشوند.

 

زهرا سلیمانی